Reklama

W czasie wakacji w Katowicach będzie można potańczyć na ulicy i nie tylko

Zdjęcie archiwalne.

Anna Szeląg
Po raz kolejny w czasie wakacji przed Teatrem Śląskim będą odbywać się potańcówki. Zaproszeni są na nie wszyscy, niezależnie od doświadczenia i umiejętności. Część z nich połączona będzie z warsztatami tanecznymi.

Spotkania taneczne odbywać się będą w okresie wakacyjnym, w rytmie różnorodnych gatunków muzycznych. Podczas niektórych spotkań dla uczestników grać będą DJe, ale będzie można również potańczyć do muzyki granej na żywo.

Roztańczony Wyspiański. Potańcówki przed Teatrem Śląskim

Wydarzenie odbywać się będzie w wakacyjne soboty od 20 lipca do 31 sierpnia na placu przed Teatrem Śląskim. Będzie można pod gołym niebem wspólnie potańczyć w rytm najnowszych hitów i ponadczasowych przebojów. Szczegółowy program jest w trakcie ustalania, jednak można spodziewać się podobnej formuły jak w poprzednich latach – będzie różnorodność muzyczna i tematyczna.

Na potańcówkach wszyscy są mile widziani, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych. Na katowickim rynku zabawa będzie trwać od godz. 20.00 do 22.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Śląskie zabawy z muzyką i tańcem tradycyjnym

Projekt „Śląskie zabawy z muzyką i tańcem” to wspólna inicjatywa Kapeli Fedaków oraz instytucji Katowice Miasto Ogrodów, mająca na celu upowszechnianie śląskiej muzyki i tańca tradycyjnego.

Na projekt składają się letnie potańcówki i warsztaty tańców śląskich w Mieście Ogrodów. Przeznaczone są one dla osób na każdym poziomie zaawansowania tanecznego. Organizatorzy sugerują ubranie stroju niekrępującego ruchów oraz wygodnych butów (raczej na twardej podeszwie). Warto zaopatrzyć się również w wodę. Na potańcówki nie trzeba przychodzić w parach.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się w środę 3 lipca w Strefie Centralnej (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). Rozpocznie się o 18:00 warsztatami tradycyjnych tańców śląskich z Igą Fedak. Następnie w godzinach 20:00-23:00 zaplanowana jest potańcówka z Kapelą Dejcie Pozór.

Potańcówka jest otwarta dla wszystkich chętnych. Podczas imprezy z muzyką na żywo będzie można wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności, ale także swobodnie potańczyć i poimprowizować.

Kolejne potańcówki poprzedzone warsztatami zaplanowane są na 17 lipca, 7 sierpnia i 28 sierpnia.

Warsztaty są w cenie 15 zł, a udział w potańcówce kosztuje 20 zł. Obowiązuje zniżka 50% z Katowicką Kartą Mieszkańca.

Bilety są do nabycia w kasie Miasta Ogrodów (czynna pon.–pt. 10:00–17:00) oraz TUTAJ.
Można uczestniczyć w samych warsztatach lub samej potańcówce. Wydarzenia te uzupełniają się, jednak każde z nich stanowi odrębną całość. Więcej TUTAJ.

Potańcówka w Parku Śląskim z otwartą lekcją stepowania 

Park Śląski i Swing City Katowice zapraszają na otwarte i bezpłatne spotkania z tańcami swingowymi w plenerze. W czasie trzech letnich wieczorów rozbrzmiewać będą utwory ze Złotej Ery Swingu. Podczas wszystkich spotkań zaplanowane są krótkie lekcje tańca, które wprowadzą uczestników w klimat wieczoru. O muzyczną stronę zadbają zaproszeni DJe, a na parkiecie odbywać się będą pokazy i animacje.

Potańcówka rozpocznie się krótką lekcją stepowania, którą poprowadzi Kasia Krych, instruktorka Tap Club Swing City. Oprócz lekcji odbędzie się również pokaz stepu. Stylizacje retro są mile widziane, chociaż nie wymagane.

Spotkania zaplanowane są na 14 lipca, 11 i 31 sierpnia o godzinie 18:00 w Dużym Kręgu Tanecznym, nieopodal Dużego Stawu, przy Alei Klonowej w Parku Śląskim.

Wstęp jest wolny, w przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Jest to okazja by pod gołym niebem wspólnie potańczyć w rytm najnowszych hitów i ponadczasowych przebojów. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych. Impreza potrwa od godz. 20.00 do 22.00. Udział jest bezpłatny. Więcej o potańcówkach w Katowicach pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*