Reklama

W Bytomiu urodziły się pięcioraczki

G. Ż.
W nocy 23 lipca w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu urodziły się pięcioraczki. Na świat przyszło czterech chłopców i dziewczynka. Rodzice są mieszkańcami gminy Olsztyn koło Częstochowy.

Pięcioraczki urodziły się w na oddziale Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Na razie lekarze nie udzielają informacji o stanie zdrowia niemowląt. W wydanym komunikacie szpital napisał, że była to ciąża wysokiego ryzyka, która zakończyła się skrajnym wcześniactwem.

– Zarówno mama, jak i dzieci wymagają spokoju, a wcześniaki wzmożonej opieki medycznej. Zakładamy, że bardziej szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić po upływie około 3 tygodni od urodzenia, kiedy stan dzieci będzie w miarę stabilny. Prosimy o wsparcie duchowe dla mamy i wcześniaków oraz zapewniamy, iż dzieci oraz mama są pod opieką wysokiej klasy specjalistów – informuje Kornelia Cieśla, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu.

Rodzice wcześniaków są mieszkańcami gminy Olsztyn koło Częstochowy. Jak poinformował tamtejszy urząd gminy, wójt oraz radni planują przygotowanie specjalnego funduszu dla rodziny.Z informacji opublikowanej na stronie internetowej gminy wynika, że pięcioraczki urodzone w Bytomiu mają na imię Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*