Reklama

W byłej siedzibie ING Banku Śląskiego na razie nie będzie mieszkań

Fot. archiwum.

Grzegorz Żądło
Śląskie Kamienice nie kupią byłej siedziby ING Banku Śląskiego przy ul. Mickiewicza 3 i 3a. Jak informuje spółka, w trakcie badania stanu technicznego budynku, na jaw wyszły sprawy, o których nie było wiadomo podczas podpisywania umowy przedwstępnej. Na razie nie wiadomo co stanie się z budynkiem. Zarówno właściciel, jak i potencjalny kupiec zapowiedzieli, że transakcja kupna-sprzedaży nadal jest możliwa, ale pod pewnymi warunkami.

Umowa przedwstępna pomiędzy Śląskimi Kamienicami i prywatnym właścicielem budynku przy ul. Mickiewicza 3 i 3a została zawarta 12 kwietnia 2017. Katowicka spółka zapowiedziała wtedy, że chce w byłej siedzibie ING Banku Śląskiego urządzić mieszkania i ewentualnie biura. Powierzchnie parterowe miały zostać przeznaczone m.in. na usługi. To na razie nieaktualne. Do 1 marca 2018 roku miało nastąpić podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Śląskie Kamienice miały prawie rok na kompleksowe zbadanie stanu prawnego i technicznego nieruchomości. – Badania wykazały, że stan techniczny nieruchomości uniemożliwia realizację naszych zamierzeń biznesowych. Nie możemy sobie pozwolić, żeby nasi klienci i inwestorzy czekali 2 lub 3 lata na otrzymanie niezbędnych zgód różnych urzędów i instytucji – mówi Karolina Kiczka ze Śląskich Kamienic. Dodaje, że nie może zdradzić szczegółów odnośnie stanu technicznego. – Jeśli te przeszkody zostaną usunięte przez obecnego właściciela, nie wykluczamy kupna tej nieruchomości.

Wśród innych argumentów przemawiających za odstąpieniem od finalizacji transakcji, Śląskie Kamienice podają też brak dostępu nieruchomości do drogi publicznej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*