Reklama

Nowa willa w centrum Katowic. Powstają mieszkania za ponad milion złotych

Łukasz Kądziołka
W dzielnicy modernistycznej Katowic powstanie pierwszy od wielu lat nowy budynek. Będzie w nim zaledwie kilkanaście mieszkań, ale o wysokim standardzie. Dużej wielkości apartamenty będą miały m.in. tarasy i zimowe ogrody. Najdroższe mieszkanie kosztuje około 1,4 mln zł.

Od lat po wschodniej stronie ul. Marii Skłodowskiej Curie była wyrwa w ciągu kamienic. Wielu inwestorów przymierzało się do tego, żeby wypełnić niewielką działkę. W końcu powstał pomysł, który zrealizowali architekci biura Arkat. W Katowicach zaprojektowali już m.in. Altusa i budynek Narodowego Banku Polski. Inwestycja w centrum Katowic wymagała sporo pracy i czasu. Zwłaszcza, że budynek trzeba było wpisać w zabytkową zabudowę modernistycznej architektury. Stąd nazwa inwestycji – Villa Moderna. Na pięciu kondygnacjach znajdzie się 14 mieszkań. Największe, dwupoziomowe mieszkanie na najwyższym piętrze, będzie miało prawie 150 m kw. powierzchni i pięć pokoi.  Pozostałe będą miały od ok. 52 m kw. do ok. 130 m kw.

Wszystkie mieszkania mają być wykończone w wysokim standardzie. – Ze względu na wysoką ekskluzywność tego projektu, będziemy dawać dużą swobodę aranżacji. Zakładamy, że nabywcy to będą osoby, które w stu procentach będą miały swoje pomysły – mówi Maciej Czekaj, prezes Projekt Skłodowska 44 Sp. z o.o. Do dyspozycji przyszłych właścicieli będą m.in. zielone tarasy, balkony i zimowe ogrody.

Pod mieszkaniami, na dwóch najniższych kondygnacjach, znajdą się garaże. Zmieści się tu 21 samochodów. Za budynkiem zlokalizowany zostanie mały ogródek z brzozą, która rosła tu już wcześniej i zostanie zachowana. Trwa budowa mieszkań, a jednocześnie ich sprzedaż. Podpisano już umowy na część lokali. Najdroższe mieszkanie w Villa Moderna kosztuje niecałe 1,4 mln zł. Nowy budynek przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 44 ma powstać do końca czerwca 2018 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Jacek 23 maja, 2019 at 6:55 pm - Reply

  Projekt jak widzę nie dorównał budynkom z sąsiedztwa. Pogarda dla otoczenia i przedwojennego polskiego sznytu w modernie.

 2. Alina 2 grudnia, 2017 at 9:33 am - Reply

  Dziekujemy ruch jednokierunkowy na tej ulicy, ktory paraliżuje tutaj ruch od tego czasu. Ale mieszkancy maja parkingi 😉 cudownie.

 3. rytuyk 1 grudnia, 2017 at 5:48 pm - Reply

  za 1,4 mln 100x wole domek od klitki z brzozą…

  • Lolek 23 maja, 2019 at 9:54 pm Reply

   Jednych ciągnie do ich wiejskich korzeni, a ja 100x bardziej wolę mieszkać w mieście.

 4. Maz 28 listopada, 2017 at 11:05 pm - Reply

  A obok wolajace o remont brudne budynki ,nie wspominajac o rozpadajacych sie chodnikach.Pieknie ze buduja sie nowoczesne apartamentowce,ale okolica tez powinna wypiekniec. co z dziura na Moniuszki nie wspomne juz o Ul.Chopina….?

 5. Bartosz 28 listopada, 2017 at 12:32 pm - Reply

  Warto dodać, że za 1,4 mln w cenie dostajemy smog oraz zapaskudzone chodniki…

Dodaj komentarz

*
*