Reklama

W budowanym w centrum Katowic kompleksie biurowców znajdzie się centrala ING Tech Poland

Redakcja
Cavatina Holding, czyli inwestor kompleksu mieszkaniowo-biurowego w centrum Katowic, poinformowała, że 16,6 tys. m kw. powierzchni biurowej wynajęła firma ING Tech Poland. Obecnie spółka mieści się w Górnośląskim Parku Przemysłowym przy ul. Konduktorskiej. Przy okazji, ING Tech Poland ma zatrudnić nawet 1500 nowych pracowników.

Global Office Park powstaje naprzeciwko wież Stalexportu, pomiędzy ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską.  Docelowo będzie tu ponad 59 tys. m kw. powierzchni biurowej. Już ponad 40% jest wynajęte. Trzy wieże będą miały wspólne pięciokondygnacyjne podium. Mają się w nim znaleźć liczne lokale gastronomiczne i usługowe (na 1 i 2 kondygnacji). W wieży mieszkaniowej znajdzie się 670 mieszkań.

Na dachu wspólnej podstawy mają zostać urządzone zielone tarasy i patio (o powierzchni ok. 2,3 tys. m kw.), z których będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy kompleksu. Przewidzianych jest ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów oraz miejsca postojowe dla rowerów wraz z infrastrukturą, jak szatnie i prysznice. Miejsca parkingowe zostaną zlokalizowane na 2 kondygnacjach podziemnych i 3 nadziemnych (od 3 do 5). Również pod ziemią znajdą się parkingi dla rowerów.

Największym najemcą części biurowej będzie ING Tech Poland. To firma, która zajmuje się kompleksowymi usługami IT oraz usługami operacyjnymi w ING na całym świecie (bezpieczeństwo IT, hosting, usługi zdalne oraz aplikacyjne).

Pracownicy zatrudnieni w Katowicach odpowiadają też za cały cykl życia kart płatniczych, zarówno w zakresie technologicznym, jak i operacyjnym.

Katowice to główna siedziba firmy ING Tech Poland. Drugie biuro mieści się w Warszawie. Łącznie zespół tworzy ponad 1800 osób. Według planów, do końca 2021 roku firma ma zatrudnić kolejne 1500 osób.

W ramach zawartej w grudniu 2020 r. umowy ING Tech Poland wynajmie 14,5 tys. m kw. przestrzeni biurowej dla swoich pracowników. Z kolejnych na ponad 2 tys. m kw. ma powstać „Gravity Point”, czyli strefa ogólnodostępna dla mieszkańców Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz.

Po przeprowadzce ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która została zaplanowana na lipiec 2022 roku, zostanie ona nazwana ING Tower.


Tagi:

Komentarze

  1. Tomasz 17 stycznia, 2021 at 12:00 pm - Reply

    wspaniała wiadomość 🙂

Dodaj komentarz

*
*