Reklama

W akademikach dla uchodźców potrzebne są odkurzacze i mikrofalówki. Można przekazać używany sprzęt

Grzegorz Żądło
Kolejna prośba o doposażenie akademików w Ligocie, które od kilku tygodni służą za mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Tym razem potrzebne są odkurzacze, mikrofalówki, a także garnki i patelnie.

Do akademików Uniwersytetu Ekonomicznego, które zostały zaadaptowane na ośrodek dla uchodźców, wprowadzają się kolejne osoby. Budynki są wyposażone bardzo skromnie, w najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak w miarę jak rośnie liczba uchodźców, rosną też potrzeby w zakresie niezbędnych sprzętów. Cały czas potrzebne są duże lodówki. Dzięki naszym czytelnikom, do akademików trafiło już 5 lodówek. Teraz, w imieniu KZGM, który zajmuje się akademikami, prosimy o wsparcie w postaci odkurzaczy, mikrofalówek i garnków oraz patelni. W każdym akademiku może docelowo zamieszkać około 200 osób. W jednym budynku jest 6 aneksów kuchennych. To bardzo niewiele, jak na tak dużą liczbę mieszkańców, zwłaszcza że wiele Ukrainek same przygotowują sobie posiłki. Dlatego bardzo przydadzą się kuchenki mikrofalowe oraz garnki i duże patelnie.

Jeśli ktoś chciałby podarować któryś z powyższych sprzętów, prosimy o kontakt z naszą redakcją poprzez mail [email protected] lub wiadomość na Facebooku. Przekażemy niezbędne informacje i pokierujemy do odpowiednich osób.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Potrzeba kolejnego wsparcia dla Ukraińców mieszkających w akademiku. Więcej TUTAJ. […]

  2. Student 4 kwietnia, 2022 at 12:10 pm - Reply

    Może po konflikcie zbrojnym, akademiki UE wznowią swoją działalność. Byłaby w końcu jakaś równowaga na rynku mieszkaniowym w Katowicach

Dodaj komentarz

*
*