Reklama

Ukradli około 400 luksusowych samochodów. Jednym z nich próbowali „rozpruć” bankomat. Zostali zatrzymani przez policję

Redakcja
Katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali członków grupy, która zajmowała się kradzieżą luksusowych samochodów i paserstwem. Grupa działała na terenie woj. śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

Złodzieje byli rozpracowywani od kilkunastu miesięcy. Kradli głównie drogie auta takich marek jak Audi, BMW, Volkswagen czy Ford. Z ustaleń policjantów wynika, że w okresie od 2012 do 2019 roku popełnili ponad 500 przestępstw, w tym głównie kradzieży pojazdów (około 400) oraz paserstw. Do kradzieży używali najczęściej walizek służących do zdalnego otwierania i uruchamiania samochodów „bezkluczykowych”. Mieli też zagłuszarki sygnałów GPS.

Jednym z wątków śledztwa było zdarzenie z lipca 2019 roku w Sosnowcu. Podejrzani usiłowali się wtedy włamać do bankomatu, który został zniszczony przy wykorzystaniu wcześniej skradzionego samochodu. Nie udało im się jednak do pieniędzy.

Policjanci odzyskali 5 samochodów o łącznej wartości około 700 tysięcy złotych.

W sumie zarzuty usłyszało 18 osób. To nie tylko złodzieje, ale też osoby, które rozmontowywały kradzione samochody i sprzedawały części. Podejrzani to mieszkańcy wojewódzka śląskiego oraz kujawsko-pomorskiego w wieku od 28 do 52 lat.

W zatrzymaniach 8 najgroźniejszych podejrzanych brali udział również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Katowicach. Kolejnych 5 podejrzanych przebywa obecnie w więzieniach za inne przestępstwa.

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Katowicach tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*