Reklama

Twórcy Sztauwajerów przygotowują nową miejscówkę w Dolinie Trzech Stawów

Redakcja
Kolejna gastronomiczno-muzyczna miejscówka powstanie w Dolinie Trzech Stawów. Twórcy Sztauwajerów wydzierżawili od miasta niewielką działkę. Jednak zanim nastąpi otwarcie, trzeba włożyć w nią sporo pracy.

To nie będą drugie Sztauwajery, ale nowe miejsce w Dolinie Trzech Stawów stworzy ta sama ekipa. More Music Agency wydzierżawiła teren od Zakładu Zieleni Miejskiej w pobliżu stadniny koni. Na zabudowanej działce o powierzchni 2,3 tys. m kw. ma powstać nowa miejscówka podobna do popularnych Sztauwajerów. Konkurs na dzierżawę rozstrzygnął się już w maju. Wpłynęła tylko oferta od More Music Agency. Firma zaproponowała 3 567 zł za miesiąc.

Od tamtej pory teren udało się wstępnie uporządkować, w czym dzierżawcy pomógł ZZM. Sprzątania jest dużo, bo miejsce było bardzo zaśmiecone i w kiepskim stanie. Aktualnie załatwiane są formalności po stronie miasta. Już wiadomo, że miejscówka w głębi Katowickiego Parku Leśnego nie otworzy się w tym roku. Wkrótce ruszą prace nad realizacją projektu przygotowanego wspólnie z pracownią Brokat. W ciągu dnia miejsce ma działać bardziej jak kawiarnia i restauracja niż bar. – Będzie muzyka i gastronomia, ale z racji tego, że to miejsce jest mniejsze, będzie to nieco inna oferta – mówi Adam Godziek współzałożyciel Sztauwajerów. Otwarcie planowane jest na początek kwietnia 2021 roku, czyli wcześniej niż uruchamiane są Sztauwajery.


Tagi:

Komentarze

 1. Bożena 28 sierpnia, 2020 at 12:17 pm - Reply

  Działalność Sztauwajerów, powinna być skontrolowana przez sanepid i policję. Jak się ma do zarządzeń o przestrzeganiu zaleceń dot.koronowianina? Tłok , przestrzeganie 1.5 metrowej odległości to kpina. Pobliskie kępy drzew , służą wiadomo do czego. Swobodny i nieskrepowane traktowanie trawników jako dobre miejsce do wjeżdżania samochodowy JAK Najbliżej..
  rezultat . kompletna dewastacja tego malutkiego , kiedyś bardzo zielonego kawałka. Ktoś zarabia, i zaciera ręce. Zasłania się potrzebą młodzieży(?) Basy ,i niezwykle mocne nagłośnienie sprawia że noce i wieczory( rozpoczynają o 22!!!) staja się koszmarem,

 2. Beata 27 lipca, 2020 at 1:49 pm - Reply

  Moim zdaniem na Dolinie wystarczy miejscówek, jeśli ma to być miejsce wypoczynku i spokoju. Natomiast na pewno za mało jest….. toalet.

  • Maria 2 sierpnia, 2020 at 11:56 am Reply

   Sztauwajery już zadbały żeby Dolina nie była miejscem spokoju. Wczoraj przez całą noc znowu basy dawały tak że nie można było spać nawet przy pozamykanych oknach. Człowiek budzi się w nocy z niepokojem, duchota w mieszkaniu, serce wali w rytm tej rąbanki. Przecież tam obok mieszkają ludzie, również starsi, schorowani. Czy według Pana Prezydenta Miasta to obywatele drugiej kategorii?

 3. Katarzyna 26 lipca, 2020 at 2:37 pm - Reply

  Nie chcę się licytować „kto ma gorzej”, ale to, co przeżywają mieszkańcy Koszutki, a zwłaszcza Strefy Kultury, to przechodzi tzw. ludzkie pojęcie. Jakby nie dość było hałasu z Gastro fajer i to do 2 w nocy, to na domiar złego rozpoczęła się „rąbanka” /bo faktycznie słychać tylko basy!! / w Katolato. Doprawdy nie rozumiem jak można zezwolić na takie imprezy w środku osiedla!! Nie śpią dzieci, dorośli, wszyscy normalni ludzie, którzy nie lubią halasu. Przecież, gdyby przyciszyć o 80%, to i tak wszystko byłoby słychać.

 4. oliviaa 26 lipca, 2020 at 12:25 pm - Reply

  Biedne konie. Bardzo nie lubią hałasu…

 5. Luk 26 lipca, 2020 at 11:31 am - Reply

  Przez decyzje krupy dolina staje sie melina a nie miejscem spokojnego odopoczynku !!!

Dodaj komentarz

*
*