Reklama

Trzy świąteczne dni na Nikiszu. Atrakcje i utrudnienia na jarmarku

Redakcja
Dzisiaj rozpoczyna się Jarmark na Nikiszu. Przez 3 dni w dzielnicy będzie można kupić świąteczne prezenty, napić się grzańca i posłuchać muzyki. Jak co roku, na osiedlu będzie tłoczno. Będą też utrudnienia dla kierowców.

Rozpoczyna się świąteczny jarmark na Nikiszowcu. Dzisiaj o godz. 14 na ulicach osiedla otworzą się stoiska. Będzie można kupić oryginalne produkty i rękodzieło. Przyjedzie kilkanaście pracowni ceramicznych, producenci unikatowej biżuterii, pracownie krawieckie. Nie zabraknie też ciekawych ozdób świątecznych z wełny, filcu czy koronki. Oprócz tego bogata ofera produktów regionalnych i naturalnych m.in. chleby, oleje naturalne, dżemy, konfitury i nalewki. Zjeść będzie można także na miejscu. Na skwerze Zillmannów powstanie strefa gastronomiczna. W niej do wyboru m.in. dania z grilla, kuchnia śląska i pierogi. Jarmark na Nikiszowcu to nie tylko okazja do zrobienia zakuów. Na czas imprezy przygotowano koncerty i mikołajkowe atrakcje dla dzieci. W piatek, o godz. 17, zagra Sergiusz Rudnik, a wieczorem w Kościele św. Anny zaśpiewa chór Gospel Sound. W sobotę występy zaczną się wcześniej. Już o 14 na scenie swój program zaprezentują przedszkolaki. Później będzie spotkanie ze Śląskim Mikołajem. Dla dzieci przez cały czas trawania jarmarku będą dostępne darmowe karuzele. Wieczorem znowu będzie muzycznie, bo wystąpią Max Bravura i ProWOKALni. W niedzielę imprezę rozpocznie Orkiestra Dęta Wieczorek. Jako ostatni na scenie wystąpią: Leski oraz Krzikopa.

W związku z trzydniową imprezą na osiedlu, będzie konieczne wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Samochodem wjechać będą mogli tylko mieszkańcy. Organizatorzy polecają przesiadkę na specjalne linie autobusowe. Jedna z nich będzie dowoziła pasażerów z parkingów. Łącznie pomieszczą one 1500 samochodów. Parkingi znajdują się przy Fabryce Porcelany (ul. Porcelanowa), przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska), na terenie Galerii Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia) oraz obok szpitala Mavit (ul. Szopienicka). Na czas jarmarku KZK GOP uruchomi dwie linie autobusowe: S1 i S2. Rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ. Jarmark potrwa od 7 do 9 grudnia. Dzisiaj będzie otwarty w godz. 14-20. Natomiast w weekend między 11 a 20. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*