Reklama

Trwają poszukiwania dyrektora dla katowickiego teatru

S. K.
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum poszukuje dyrektora. To jeden z najstarszych teatrów lalkowych w kraju, pracował tu m.in. Gustaw Morcinek. Zgłaszać się mogą kandydaci z całej Polski.

Obecna dyrektorka, Krystyna Kajdan, chciała odejść na emeryturę już w tym roku. Pierwszy konkurs na jej stanowisko, zakończony w lipcu, okazał się jednak bezskuteczny. – Z ośmiu zgłoszonych osób, siedem nie spełniło wymogów formalnych. Jedyna, której się to udało, nie została pozytywnie oceniona przez komisję – mówi Kajdan. Druga edycja trwa już od 21 grudnia. Na razie do urzędu miasta nie wpłynęło żadne zgłoszenie.

Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe, najlepiej, by były to studia humanistyczne. Wymagane jest też 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury i znajomość środowiska teatralnego. Oprócz tego, trzeba również przedstawić koncepcję funkcjonowania teatru przez najbliższe trzy lata. Dodatkowymi atutami będą umiejętności menadżerskie i organizatorskie. Mile widziane jest doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych, także unijnych. Dokładne wymagania oraz dokumenty, które należy nadesłać wraz ze zgłoszeniem można znaleźć w ogłoszeniu urzędu miasta.

Kandydaci mają czas na składanie wniosków do 23 stycznia. Te przyjmowane są w sekretariacie wydziału organizacji i zarządzania Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4, pok. 302 w godz. od 7.30 do 15.30. Można je też nadsyłać pocztą.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*