Reklama

Trwa poświąteczna zbiórka jedzenia. Pomóc może każdy

Redakcja
Jedzenie po świętach można oddać potrzebującym. Trwa zbiórka żywności w Katowicach. Dzięki niej to, co niezjedzone, nie trafi do kosza na śmieci. Jednak jest kilka zasad.

Ruszyła ogólnopolska akcja “Podzielmy się”. Jak co roku, po świętach można oddać jedzenie tym, którym go brakuje. Poświąteczna zbiórka żywności jest tym razem prowadzona w pięćdziesięciu miastach w całej Polsce. Sposoby na włączenie się w akcję są dwa. Można zgłosić chęć oddania jedzenia poprzez formularz na stronie internetowej. Jest on dostępny TUTAJ. Dzięki temu informacja trafia do kierowcy, który podjedzie pod wskazany adres i zabierze jedzenie do punktu zbiórki. Tam wszystkie dary są przekazywane już bezpośrednio potrzebującym. W Katowicach ten punkt to siedziba Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul. Jagiellońskiej 19. Do tego punktu można również samodzielnie dowozić żywność. To właśnie drugi sposób pomocy potrzebującym. Siedziba GTCh jest otwarta codziennie od godz. 9 do 19.

Oddający powinni zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, oddawać można zarówno świeże posiłki np. pierogi, sałatki, śledzie, ciasta szynki i sery, jak i suche długoterminowe. Te świeże powinno się znajdować w opakowaniach, których oddający może się pozbyć, jak np. słoiki, jednorazowe plastikowe pudełka itd. Jedzenie musi nadawać się do spożycia przez najbliższe 24 godziny od oddania. Sama zbiórka w ramach akcji “Podzielmy się” potrwa do piątku 28 grudnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*