Reklama

Trwa budowa zielonego skweru przed Superjednostką

G. Ż.
Rozpoczęła się budowa zielonego skweru przed Superjednostką. Jego centralnym punktem będzie rabata z bylinami i długim siedziskiem. Dodatkowo posadzone zostaną drzewa. Wysiana będzie trawa oraz łąka kwietna. Skwer to pomysł z Zielonego Budżetu z 2020 roku.

Obecnie teren pomiędzy ul. Winklera, al. Korfantego, ul. Chorzowską i parkingiem na działce po USC jest zaniedbany. Są tu pozostałości starego układu dróg i dużo betonu. To już się zmienia. Wszystkie wspomniane pozostałości zostaną usunięte. W zamian zostanie nawieziona nowa ziemia, na której posiana zostanie trawa i łąka kwietna (w kilku miejscach). Nowy skwer zostanie przecięty alejką z nawierzchni mineralnej, która będzie prowadziła od ul. Winklera do parkingu. Mniej więcej po środku zostanie urządzona rabata z bylinami, takimi jak jeżówka purpurowa, kocimiętka, rozplenica japońska i trzcinnik krótkowłosy.

Przy bylinie znajdzie się wygięta ławka-siedzisko, wykonana ze stali i drewna. Dodatkowo na skwerze posadzone zostaną lipy, tak żeby nawiązywać do już rosnących w tym miejscu drzew.

 

Prace mają się zakończyć we wrześniu. Za koncepcję aranżacji skweru i realizację prac odpowiada Zakład Zieleni Miejskiej.


Tagi:

Komentarze

  1. Pawel 8 sierpnia, 2021 at 12:42 pm - Reply

    Świetnie! Zieleni nigdy za wiele 🙂

Dodaj komentarz

*
*