Reklama

Trwa budowa wodnego placu zabaw. Otwarcie w połowie wakacji

Ł. K.
Gotowa jest już kolorowa niecka, w której będą bawiły się dzieci. Teraz wykonawca ma rozpocząć montowanie urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że wodny plac zabaw zostanie otwarty wcześniej niż planowano.

Na wodny plac zabaw oddanych zostało 13 078 głosów. To projekt z budżetu obywatelskiego 2016. Jego budowa przesuwała się, a ostatecznie rozpoczęła pod koniec kwietnia. Powstaje przy alejce pomiędzy stawami Łąka i Kajakowym, obok istniejącego placu zabaw. Ma to być miejsce dla dzieci w różnym wieku. Będą tu armatki, natryski i fontanny. Obecnie kończy się proces malowania urządzeń. Powinny być dostarczone do Doliny Trzech Stawów najpóźniej do połowy lipca.

Na miejscu trwają prace nad utwardzeniem terenu. Zakończono już podłączenia i gotowa jest też kolorowa niecka, w której będą bawiły się dzieci. Jak podaje biuro prasowe urzędu miasta, wykonawca deklaruje zakończenie prac przed datą umowną 23 lipca 2017. Konieczne jest jeszcze rozłożenie trawy, ławek, utwardzenie chodnika. Trzeba będzie też sprawdzić wszystkie instalacje, podpisać umowę na dostawę prądu. Całość ma kosztować 1 515 000 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*