Reklama

Tramwaj wykoleił się z torów i uszkodził samochód

G. Ż.
Niecodzienna sytuacja na al. Korfantego. Tramwaj, który wykoleił się z torów, odłamkami asfaltu uszkodził samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało.

Około godz. 10:44 jadący w kierunku Siemianowic tramwaj linii nr 13 na wysokości Sądu Apelacyjnego przy al. Korfantego wypadł z torów. Jego przód wylądował na jezdni. Pierwsze informacje mówiły o tym, że skład uderzył w jadący drogą samochód osobowy. Okazało się jednak, że nie doszło do kontaktu tramwaju z autem. KIA została uszkodzona kamieniami z torowiska i odłamkami krawężnika.

Nikomu nic się nie stało, ale występują utrudnienia w ruchu tramwajów. Od strony centrum Katowic składy kursują tylko do Pętli Słonecznej. Z kolei do Siemianowic można dojechać autobusami.

Kiedy tylko tramwaj zostanie postawiony na tory, rozpocznie się naprawa uszkodzonego torowiska. Jak mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie, prawdopodobną przyczyną wykolejenia się tramwaju była wysoka temperatura, pod wpływem której zmienia się objętość torów.

AKTUALIZACJA O godz 12:40 ruch tramwajów został wznowiony.


Tagi:

Komentarze

  1. 12 6 czerwca, 2019 at 4:33 pm - Reply

    Szyny zużyte do granic możliwości – pamiętające jeszcze marszałka Józefa tego od Kasztanki a prezes twierdzi że to upał 🙂

Dodaj komentarz

*
*