Reklama

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Kierowca spłonął w ciężarówce

Redakcja
Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Dwie ciężarówki zderzyły się czołowo, a po chwili stanęły w ogniu. Jedna osoba nie żyje. Autostrada jest zablokowana.

Dzisiaj nad ranem doszło do tragicznego wypadku na granicy województw śląskiego i opolskiego. Przed godziną 4.00 na 281 km autostrady pomiędzy węzłami Łany i Strzelce Opolskie zderzyły się czołowo dwa pojazdy ciężarowe. Wydarzyło sie to na remontowanym odcinku A4. Jeden z pojazdów wbił się w bariery separacyjne, a w obydwu pojawił się ogień. Jeden z kierowców zginął na miejscu. To 44-letni mieszkaniec woj. opolskiego. Drugi, 45-latek z województwa śląskiego, został ranny i zabrany do szpitala.


Jak informuje st. sierż. Marta Białek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, w dalszym ciągu trwają na miejscu czynności policji i prokuratora, którzy ustalają okoliczności wypadku. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Na czas działań służb obydwie jezdnie są zablokowane. Jak podaje GDDKiA, ruch odbywa się objazdami. W kierunku Wrocławia przez: węzeł Łany, DK 40, DW 907, DK 94, DW 426 do węzła Kędzierzyn-Koźle. W kierunku Katowic przez: węzeł Kędzierzyn-Koźle, DW426, DK 40, do węzła Łany.

Zdjęcia: OSP Olszowa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*