Reklama

Tour de Pologne w ten weekend w Katowicach. Zamknięte ulice i zakazy parkowania

Redakcja
Kolejna edycja Tour de Pologne w Katowicach. Kolarze pojadą trasą znaną z poprzedniej edycji imprezy. W związku z tym na mieszkańców i kierowców czekają spore utrudnienia nie tylko w dniu wyścigu.

W ten weekend Tour de Pologne dotrze do Katowic. Na ulicach miasta rozstrzygnie się drugi etap wyścigu. W niedzielę, 4 sierpnia, kolarze będą mieli do pokonania 153 kilometry. Niespełna 60 km pokonają w samych Katowicach. Zawodnicy trzy razy przejadą przez miasto. Dystans jednej pętli wynosi 19,5 km. Zanim rozpocznie się katowicki fragment etapu, kolarze muszą przejechać trasę z Tarnowskich Gór. Peleton wjedzie do Katowic z północy, od strony ul. Telewizyjnej przez al. Korfantego aż do Spodka. Po wjeździe na rundę zawodnicy skręcą w ul. Góreckiego i pojadą ulicami: Dudy-Gracza, 1 Maja, Bagienną. Następnie przejadą przez Nikiszowiec i dalej ulicami: Górniczego Dorobku, Trzech Stawów, Graniczną, Jagiellońską. Na placu Miarki skręcą w ul. Kopernika i następnie w stronę pl. Wolności. Ostatni odcinek każdego okrążenia to ul. Skargi, rondo im. gen. J. Ziętka, al. Korfantego. Na pętli Słonecznej kolarze zawrócą i rozpoczną kolejną pętlę przy Spodku. Tam też odbędzie się finisz II etapu. Ten jest planowany na godz. 18.30. Natomiast pierwsze okrążenie ma ruszyć o godz. 17.00.Jednak utrudnienia pojawią się dużo wcześniej. Już dzień przed wyścigiem, 3 sierpnia, kierowcy powinni przestawić swoje samochody. Osoby, które pozostawią auto na wymienionych niżej ulicach muszą się liczyć z jego odholowaniem na koszt właściciela. Zakaz dotyczy: al. Korfantego, ul. Góreckiego, ul. Dobrowolskiego, ul. Olimpijskiej, ul. 1 Maja, ul. Granicznej, ul. Pułaskiego, ul. Szopienickiej, ul. Nałkowskiej, ul. Krawczyka, pl. Wyzwolenia, ul. Francuskiej, ul. Powstańców, ul. Jagiellońskiej, pl. Miarki, ul. Kochanowskiego, ul. Kościuszki, ul. Kopernika, ul. Mikołowskiej, ul. Matejki, ul. Sokolskiej, ul. Skargi, ul. Moniuszki, ul. Szkolnej.

W dniu wyścigu, o godz. 4.00, pojawią są pierwsze ograniczenia w ruchu. Służby mają zamknąć al. Korfantego i pętlę Słoneczną. O godz. 12.30 zamknięte zostaną dodatkowo ulice, na których będzie się odbywał wyścig Tour de Pologne dla dzieci. O godz. 16.00 nastąpi zamknięcie wszystkich ulic na trasie Tour de Pologne. Ruch ma wracać do normy około godziny 19.00. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej w niedzielę, 4 sierpnia, są dostępne TUTAJ.

W niektórych miejscach wprowadzona będzie możliwość przejazdu przez trasę wyścigu. Będą to: skrzyżowanie ul. Granicznej z ul. Ofiar Katynia (wyjazd z os. Paderewskiego w kierunku autostrady A4 i w kierunku przeciwnym), skrzyżowanie ulic Damrota i Powstańców Śląskich (wyjazd od strony ul. Warszawskiej w kierunku autostrady A4), skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Sądowej, Słowackiego i Matejki (wyjazd od strony ul. Słowackiego do ul. Sądowej), skrzyżowanie ul. Szopienickiej z ul. św. Anny (wyjazd z Nikiszowca w kierunku autostrady A4 i w kierunku przeciwnym).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*