Reklama

Tour de Pologne w Katowicach. W niedzielę utrudnienia dla kierowców

Redakcja
Pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne odbył się w sobotę w Krakowie. Drugiego dnia kolarskich zmagań zawodnicy przyjadą z Tarnowskich Gór do Katowic. Tutaj będzie można zobaczyć finisz przed Spodkiem. W związku z wyścigiem wszystkie ulice na trasie przejazdu kolarzy zostaną wyłączone z ruchu.

Utrudnienia dla kierowców pojawią się już w niedzielę nad ranem. Wtedy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Jednak prawdziwe utrudnienia zaczną się tuż przed wjazdem kolarzy na rundę od ul. Telewizyjnej. Od godziny 14 zamknięte zostaną: al. Korfantego, ul. Moniuszki, ul. Uniwersytecka, ul. Olimpijska, ul. Góreckiego, ul. Dobrowolskiego, ul. Dudy-Gracza, ul. Graniczna, ul. gen. J. Pułaskiego. Następnie kolarze przejadą przez Dolinę Trzech Stawów, pomiędzy stawami Łąka i Kajakowym. Dalej trasa pobiegnie przez rolkostradę do ul. Francuskiej i dalej ulicami: Ceglaną, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowską, Pl. Wolności, Sokolską, P. Skargi i Al. Korfantego do Słonecznej Pętli. Przed godziną 17 zawodnicy będą finiszowali przy Spodku. Od tego momentu rozpocznie się stopniowe otwieranie ulic.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tour de Pologne 2017 w Katowicach: kolarze pojadą przez Dolinę Trzech Stawów

Również parkowanie nie będzie w niedzielę łatwe w Katowicach. Od piątku wprowadzono ograniczenia wzdłuż ulic, którymi przebiega trasa katowickiego etapu Tour de Pologne. Zakaz parkowania będzie obowiązywał na al. Korfantego i ulicach: Moniuszki, Olimpijskiej, Góreckiego Dudy Gracza, Granicznej, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuskiej, Ceglanej, Meteorologów, Zgrzebnioka, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowskiej, Matejki, placu Wolności, Sokolskiej, Skargi, Uniwersyteckiej, Dobrowolskiego, Szkolnej, Bankowej i Warszawskiej. Organizatorzy ostrzegają, że w przypadku nieusunięcia pojazdu z wyznaczonych miejsc, samochód może zostać odholowany na koszt właściciela.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*