Reklama

Tłumy na Dniu Kota w Silesia City Center

Łukasz Kądziołka
Kolejka do oglądania, robienia zdjęć i głaskania się nie kończyła. Pokaz kotów w Silesia City Center spotkał się z dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli zagłosować na najpiękniejsze koty i zapoznać się z ofertą hodowców. Ceny za rasowe kocię nie schodzą poniżej 1000 zł.

12 ras i setki, jeśli nie tysiące, odwiedzających. Od rana w Silesia City Center można  było podziwiać rasowe koty. Niektóre z nich również pogłaskać. Koty wydawały się odporne na tłumy i przyzwyczajone do pozowania. Są bardzo cenne. Na dzisiejszym pokazie najwięcej było hodowców rasy Maine Coon, która przykuwa oczy zwłaszcza swoimi rozmiarami. Kilkumiesięczne kocury są większe od przeciętnego dachowca. Za 10-miesięcznego Dajmosa, który uwielbia prężyć się przed publicznością, trzeba zapłacić 1500 zł.

Duże zainteresowanie wzbudzał też Ragdoll (z ang. szmaciana lalka). Ta rasa do Polski trafiła dopiero w 2000 roku. – Wielka miłość, przywiązanie, zwiotczenie mięśni i niebieskie oczy – wymienia cechy charakterystyczne ragdolli jeden z hodowców. Faktycznie, po wzięciu na ręce, kot od razu bezwładnie zwisa i czeka na głaskanie. Ragdolle są bardzo przyjazne, dlatego często nazywa się je nianią dla dzieci. Cena za kocię to około 2000 zł. Na wystawie można również zobaczyć sfinksy, koty syberyjskie czy brytyjskie.

Dzień Kota to także głosowanie publiczności w 4 kategoriach: na najpiękniejszego kocura, kotkę, kocię i kota. Głosy liczone są na bieżąco. Na koniec pokazu zostaną wręczone symboliczne nagrody, medale i puchary. Jedyną nagrodę pieniężną, jaką przewidzieli organizatorzy, jest 500 zł za najpiękniej udekorowaną klatkę.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 6 lutego, 2017 at 8:24 am - Reply

    Szkoda kotów. Tak powiedział mój syn jak zobaczył to kocie więzienie.

Dodaj komentarz

*
*