Reklama

Targi gołębi pocztowych po raz pierwszy odbędą się w MCK. Dzisiaj ruszają EXPOGołębie

Redakcja
Gołębiarze zjadą się do Katowic. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się dzisiaj dwa duże wydarzenia – międzynarodowe targi i ogólnopolska wystawa.

Dzisiaj w Katowicach rozpoczyna się impreza EXPOGołębie, czyli 13. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce. – Hodowla gołębi pocztowych w naszym kraju ma długą tradycję. Targi przyciągają pasjonatów, dla których to sposób na życie i niezwykle ważne hobby, które jest przekazywane z pokolenia na pokolenie – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager EXPOGołębie.

W tym roku swój udział potwierdziło wielu znanych wystawców z kraju i zagranicy. Nie zabraknie także najlepszych hodowców z Polski, którzy otrzymają puchary za swoje osiągnięcia podczas uroczystych gali. Odbędą się m.in. Dekoracje Mistrzów za 2020 i 2021 – GMP, „Derby”, a także wręczone zostaną nagrody za Lot Narodowy z Roosendaal. Przy okazji targów odbędzie się jubileuszowa, 70. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych.
W MCK goście zobaczą bogatą ekspozycję gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie. Na gołębiarzy będą czekały stoiska z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców. Przygotowano dla nich ofertę ponad 100 producentów, dystrybutorów i hodowców. Goście będą mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych.

W związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy zachowują szczególne środki bezpieczeństwa. Uczestnicy targów, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający, muszą okazać dowód szczepienia, negatywny test na Covid-19 lub potwierdzenie bycia ozdrowieńcem. Wymaz będzie można wykonać odpłatnie przed wejściem w przygotowanym punkcie. Wyniki testu mają być gotowe w ciągu 30 min od pobrania.
Wstęp na 70. Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych kosztuje 90 zł (karnet trzydniowy) lub 30 zł (bilet jednodniowy). Impreza potrwa od piątku do niedzieli. Rozpocznie się 7 stycznia, o godz. 12.00. Pełny program jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*