Reklama

Symbole szatana i męskie przyrodzenie na ścianie kościoła w Piotrowicach [WIDEO]

Redakcja
Kościół w Katowicach został zdewastowany. Proboszcz parafii w Piotrowicach prosi o pomoc w zidentyfikowaniu wandali, którzy namalowali na ścianie kościoła symbole szatana i męskie genitalia.

Dwie osoby w środku nocy kręciły się w okolicy kościoła przy ul. Bukszpanowej w Katowicach-Piotrowicach. Po chwili obserwacji wandale podeszli bliżej budynku. – Najpierw chcieli najprawdopodobniej namalować coś z przodu kościoła, ale zauważyli kamerę. Po chwili wrócili i zamalowali ścianę z boku. Nie wiedzieli, że tamta strona też jest monitorowana – mówi ks. Grzegorz Węglorz, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Piotrowicach. Na bocznej ścianie przy wejściu do kościoła jeden z dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej w wieku około 20 lat, napisał „666” i namalował męskie przyrodzenie oraz coś, co przypomina pentagram. Zniszczona została również gablota z ogłoszeniami parafialnymi.

Do dewastacji doszło w nocy ze środy na czwartek, czyli z 25 na 26 sierpnia. Malunki wykonane prawdopodobnie tym samym sprejem mieszkańcy zauważyli również na budynkach przy ul. Barcelońskiej. Sprawa dewastacji kościoła została zgłoszona na policję. Jednak parafia prosi każdego, kto może pomóc w namierzeniu sprawców o kontakt z proboszczem ks. Grzegorzem Węglorzem pod nr tel. 602121705.

W najbliższym czasie malunki zostaną usunięte z kościoła.


Tagi:

Komentarze

  1. 53 28 sierpnia, 2021 at 11:29 pm - Reply

    No i znów baba… Faceci, dajcie sobie spokój z idiotkami. Szkoda gadać.

    • adalbert 30 sierpnia, 2021 at 4:28 pm Reply

      Walczą o prawo do zabijania więc podpisały się odpowiednim symbolem.

Dodaj komentarz

*
*