Reklama

Sylwester w Katowicach: będą utrudnienia na drogach

Łukasz Kądziołka
Zarówo urząd miasta, jak i policja poleca korzystanie z komunikacji miejskiej. Na czas Sylwestra przed Spodkiem zamknięte mają być ulice w ścisłym centrum Katowic. Drogówka będzie kierowała ruchem na ważniejszych skrzyżowaniach i kilku ulicach.

W sylwestrowej imprezie ma wziąć udział około 60 tys. osób. Wydarzenie takiej skali wymaga wyłączenia z ruchu kilku głównych ulic. Już dzisiaj robotnicy rozkładali ogrodzenia, a wkrótce powinno się pojawić odpowiednie oznakowanie.

Ruch al. Korfantego będzie niemożliwy na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicami Misjonarzy Oblatów i Katowicką. Nie będzie możliwy wjazd z ul. Morcinka, ani ul. Moniuszki (stąd ruch będzie kierowany w ul. P. Skargi i ul. Uniwersytecką). Zamknięte zostanie Rondo im. Gen. J. Ziętka. Od godziny 14, w sobotę, policjanci będą kierowali samochody do objazdów. O tej samej godzinie funkcjonariusze pojawią się jeszcze na głównych skrzyżowaniach w Koszutce oraz ulicach: Uniwersyteckiej, Moniuszki, Góreckiego i Dobrowolskiego.

sylwester-al-rozdzienskiegoW związku z wyłączeniem ronda z ruchu, zamknięte będą al. Roździeńskiego i ul. Chorzowska. Ta pierwsza od skrzyżowania z ulicami Dudy-Gracza i Dobrowolskiego. Natomiast druga od skrzyżowania z ul. Sokolską. Ruch al. Roździeńskiego w kierunku Sosnowca będzie możliwy od ul. Uniwersyteckiej. Kierowcy będą mogli pojechać z tego skrzyżowania również na wprost, w ul. Olimpijską. To z niej ruch kierowany będzie w kierunku ul. Katowickiej przez ul. Ordona. Zarówno z al. Roździeńskiego, jak i z ul. Chorzowskiej będzie się można dostać do tunelu. To tędy najlepiej omijać utrudnienia w okolicach Spodka.  Największy problem mogą mieć osoby, które mieszkają w bliskiej odległości od Spodka. Drogi dojazdowe do osiedli zablokuje policja, ale będzie je otwierała dla mieszkańców. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać od 31 grudnia, od godziny 14, do odwołania przez policję 1 stycznia.

Mapa terenu Sylwestrowej Mocy Przebojów wraz z utrudnieniami jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*