Reklama

Sylwester na Stadionie Śląskim. Najważniejsze informacje dla uczestników

Redakcja
Tysiące osób przywitają dziś Nowy Rok na Stadionie Śląskim. Darmowa impreza sylwestrowa potrwa kilka godzin. W tym czasie na scenie wystąpi ponad 20 wykonawców. Piszemy, czego nie można wnieść na imprezę i gdzie dostać „naklejkę bezpieczeństwa” dla dziecka. Poniżej najważniejsze informacje o Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Wieczorem na Stadion Śląski przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy osób. W zeszłym roku darmowa impreza sylwestrowa przyciągnęła ponad 41 tys. uczestników. Organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji. Zabawa zacznie się o godz. 20.00. Wtedy też rozpocznie się również transmisja w telewizji Polsat. Na scenie przez około 5 godzin wystąpi ponad 20 artystów. Pojawią się: DJ BoboMr President, Captain Jack, La BoucheRonnie FerrariDaj to głośniejSławomirMichał SzpakMaciej Maleńczuk, Cleo, Michał Wiśniewski, PiersiFeelEnejFuture FolkLong&JuniorMiGAfter PartyDefisMiły PanMikolas Josef  i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wejście na Stadion

Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 18.30. Wejście będzie się odbywało bramami numer: 1 od ul. Chorzowskiej (Katowice), 4 od ul. Chorzowskiej (Katowice) i 7 od al. Harcerskiej (Chorzów). Osoby, które chcą dotrzeć pod scenę, powinny kierować się tunelami zlokalizowanymi przy bramach 1 i 7.

Na teren imprezy nie można wnosić: parasoli, wyrobów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, plastikowych i szklanych lub metalowych pojemników lub puszek, symboli lub barw klubów sportowych w jakiejkolwiek postaci oraz bardziej oczywistych: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających. Nie można też wprowadzać psów lub innych zwierząt oraz wejść z rowerem.
Osoby, które będą pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych, zachowujące się agresywnie lub posiadające którykolwiek z niedozwolonych przedmiotów, mogą nie zostać wpuszczone na teren stadionu. Więcej szczegółów w regulaminie, który jest dostępny TUTAJ.

Parkowanie w Parku Śląskim

Jeszcze przed otwarciem bram, otwarte zostaną parkingi. Park Śląski udostępnił 3 strefy dla kierowców oraz osobne miejsca na parkingu P1 dla osób niepełnosprawnych. Bilet parkingowy można kupić w przedsprzedaży internetowej TUTAJ do godziny 12.00.
Po zakupie bilet należy go wydrukować i kierować się do strefy parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Bilet w przedsprzedaży kosztuje 20 zł. Jeśli nie wszystkie miejsca zostaną wykupione, to będzie możliwość zakupu na miejscu. Wtedy bilet jest droższy, kosztuje 30 zł. Na parkingi będzie można wjechać w godzinach 17.00-23.30.

Po opuszczeniu strefy parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu na podstawie tego samego biletu. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są niestrzeżone.

Na Sylwestra z dzieckiem

Każde dziecko powinno zostać zaopatrzone przez rodziców w „naklejkę bezpieczeństwa”. Takie oznaczenia mają być dostępne przy wszystkich trzech wejściach głównych (bramy o numerach: 1, 4, 7). Na naklejce opiekun powinien wpisać swoje imię i nazwisko, numer telefonu i imię dziecka. Zagubione dzieci będą prowadzone do punktu informacyjnego, skąd obsługa ma się kontaktować z rodzicami.
Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowlaków dostępny będzie przy sektorze 25D. Klucze do pomieszczenia będzie można dostać od patrolu ratowniczego.
Na terenie imprezy dostępny będzie niestrzeżony parking dla wózków dziecięcych zlokalizowany pomiędzy bramami 4 i 5 wewnątrz stadionu. Ze względów bezpieczeństwa wstęp  z wózkami dziecięcymi na płytę stadionu oraz sektory nie jest dozwolony.

Program ramowy imprezy 

18.30 – otwarcie wejść na teren imprezy masowej
19.30 – rozpoczęcie części artystycznej – koncerty
00.00-00.15 – powitanie Nowego Roku
01.30 – zakończenie części artystycznej
02.00 – opuszczenie terenu imprezy masowej przez uczestników i zakończenie imprezy masowej.

Stadion Śląski dzisiejszej nocy ma pomieścić 50 tys. osób. Gdy liczba uczestników Sylwestrowej Mocy Przebojów zbliży się do maksymalnej, wstęp na teren imprezy zostanie zamknięty.
Wtedy wejście odbywać się będzie w sposób rotacyjny. Pozostałe informacje dotyczące sylwestrowej imprezy na Stadionie Śląskim znajdują się w informatorze dostępnym TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Emil 7 stycznia, 2020 at 3:32 pm - Reply

  Jedna z lepiej zorganizowanych imprez. Pokazuje potencjał Stadionu – w przeciwieństwie do Narodowego można tu zrobić dobrze nagłośniony koncert – szkoda, że ciągle relatywnie mało się tu dzieje.

 2. Anna 1 stycznia, 2020 at 12:41 am - Reply

  Sylwester żenada. Nie można było tego wszystkiego połączyć? Tzn TVP TVN i Polsat. Jedno województwo by zrobiło A inne by się dołożyły. Wszyscy przeciw sobie

  • dawid 1 stycznia, 2020 at 11:35 pm Reply

   Trzy wielkie imprezy to trzy razy więcej ludzi może na taką impreze się udać. Telewidzowie mają wybór co oglądają i mogą sobie przeskakiwać z kanału na kanał. Same plusy trzech imprez. Żenada to Twój sposób myślenia

 3. Kamil 31 grudnia, 2019 at 10:17 pm - Reply

  Co za idiota wymyslil zeby napoke przelewac do kubków. Jestem na imprezie osoba nie pijaca i cole 0.5 l przelali mi do kubka. Chcialem napic sie lyka a z miejsca dostalem nakaz wypicia calej lub wyrzucania jej. Powtarzam IDIOTA TO WYMYŚLIŁ.

 4. Michał 31 grudnia, 2019 at 11:02 am - Reply

  A takie Gliwice zrobiły majstra i wybudowały Stadion miejski. I obecnie dostają dofinansowanie do centrum przesiadkowego ze środków wojewódzkich w kwocie 130mln. A my bydujemy, budujemy i budujemy… Ale co i dla kogo.
  Pozdrawiam i życzę w końcu lepszych wiadomiści dla mieszkańców w nowym roku.

Dodaj komentarz

*
*