Reklama

Świetne wyniki portalu Katowice24.info. Prawie pół miliona czytelników i prawie milion odsłon w kwietniu

Redakcja
Kwiecień 2020 był najlepszym miesiącem w historii portalu Katowice24.info. Odwiedziło nas prawie pół miliona czytelników, którzy wykonali prawie milion odsłon. To ósmy z dziewięciu ostatnich miesięcy, w którym bijemy swoje rekordowe statystyki.

Zdecydowana większość portali informacyjnych zanotowała w kwietniu znaczący wzrost odwiedzalności. Wpływ na to miała oczywiście epidemia koronawirusa. Z jednej strony ludzie szukają w tym trudnym czasie wiarygodnych informacji, z drugiej – znacznie więcej czasu niż zwykle spędzają w domu i w internecie. Cieszymy się, że jeszcze częściej niż marcu, w kwietniu wybierali portal Katowice24.info.

Z danych Google Analytics wynika, że w kwietniu 2020 mieliśmy 464 344 tzw. unikalnych użytkowników (unikalne adresy IP), którzy odwiedzili nas 757 747 razy i wykonali 932 883 odsłon.

W rekordowym dotąd marcu statystyki przedstawiały się następująco: 327 703 tzw. unikalnych użytkowników, 584 770 odwiedzin i 723 848 odsłon. Jak widać, pobiliśmy nasze rekordowe wyniki dość wyraźnie.

Co dla nas równie ważne, tylko w ciągu jednego miesiąca nasz fanapge na Facebooku zyskał prawie ponad 800 fanów i prawie tysiąc obserwujących (odpowiednio 30 195 i 31 274).

Tak duże zainteresowanie publikowanymi przez nas treściami sprawia, że czasami nie wszyscy chętni mogą wejść na stronę i wyświetla im się komunikat o błędzie (509 lub 503). To informacja, że w konkretnej chwili serwer jest przeciążony. W marcu zwiększyliśmy moc naszego serwera, ale zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji to wciąż za mało. Dlatego pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Paradoksalnie, staliśmy się ofiarą własnego sukcesu. Mimo wszystko, cieszymy się z tego i czekamy na was w maju.


Tagi:

Komentarze

  1. Jan 6 maja, 2020 at 10:32 am - Reply

    Zmieńcie serwer na z iq na coś lepszego. Przyda Wam się autoscalling + cloudflare.

Dodaj komentarz

*
*