Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Katowicach: menu pielgrzyma

G. Ż.
W Katowicach już jest około 1,3 tys. pielgrzymów z całego świata, a w całej diecezji – około 14 tys. Przyjechali z 55 krajów. Przy okazji odbywają się Dni Diecezji, których kulminacją będzie sobotnie spotkanie na lotnisku Muchowiec. Katowice finansują m.in. posiłki dla pielgrzymów. Jest już gotowe menu.

Nie było łatwo znaleźć firmę, która będzie w stanie przygotować i wydać w jednym czasie 20 tysięcy zestawów obiadowych – mówi Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych. Ostatecznie pielgrzymów będzie o 5 tys. mniej, ale to i tak duże wyzwanie logistyczne. W menu obiadowym, które zostało przygotowane na sobotnie spotkanie na Muchowcu, znalazły się pulpety z mięsa drobiowego, ryż z warzywami i woda mineralna. Do tego każdy dostanie suchy prowiant: chrupkie pieczywo, pasztet, ser żółty, rogalika, banana i jabłko. – Dla gości, którzy nie będą mieli identyfikatorów pielgrzyma, dostępna będzie strefa płatnego cateringu – informuje Ewelina Kajzerek.

Koszt przygotowania jednego zestawu wraz z obsługą to około 18 zł. Łatwo więc policzyć, że miasto wyda na wyżywienie gości około 260-270 tys. zł.

Każdy pielgrzym dostanie też zestaw gadżetów: słomkowy kapelusz, koszulkę z logo miasta, zestaw mapek z informacją o atrakcjach centrum miasta oraz Nikiszowca i Giszowca, a także chustę (tzw. buffkę).

O tym jakie wydarzenia odbędą się podczas Światowych Dni Młodzieży w Katowicach można przeczytać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*