Reklama

Świąteczny Nikisz. Dzisiaj w Katowicach rusza kolejny jarmark

Redakcja
Wielką świąteczną imprezę, czyli Jarmark na Nikiszu, czas zacząć. Podczas dwunastej edycji nie zabraknie atrakcji, ale również okazji do zrobienia przedświątecznych zakupów. Regionalne produkty spożywcze, wykonane ręcznie ozdoby i spora oferta gastronomiczna. Trzydniowy jarmark świąteczny rusza dzisiaj.

Nikiszowiec po raz kolejny w przedświątecznym okresie przyciągnie tłumy. Powodem jest organizowany już po raz dwunasty Jarmark na Nikiszu. Na gości osiedla będą czekały stoiska ponad 200 wystawców z całej Polski. Zostali oni wybrani tak, żeby na jarmarku pojawili się tylko ci oferujący najwyższej jakości rękodzieło i sztukę użytkową. Pierwszy dzień imprezy to przede wszystkim mikołajki. Już dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się z tej okazji przedstawienie pt. „Gorączka Mikołajowa” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Po rynku będzie się dziś przechadzał się także śląski św. Mikołaj. Stanie też mikołajkowa karuzela. W sobotę na scenie wystąpią zespoły N.I.E. oraz proWOKALNI, a na zakończenie publiczność będzie mogła posłuchać występu DJ Rudnik. Niedzielne koncerty rozpocznie o godz. 14.00 Orkiestra Dęta „Wieczorek”, a na zakończenie Jarmarku na Nikiszu zagrają zespoły Albo i Nie oraz Nivel. Darmowa impreza rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.00. Aktualne informacje o Jarmarku na Nikiszu TUTAJ.

Utrudnienia i darmowa komunikacja

Podczas trzydniowej imprezy obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren osiedla, z wyjątkiem mieszkańców. Nie będzie także możliwy przejazd przez ul. Nałkowskiej.
W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Te położne najbliżej (ok. 350 miejsc) będą płatne.

Na czas imprezy zostaną uruchomione dwie specjalne linie autobusowe z Katowic. Będą zatrzymywać się m.in. przy parkingach i kursować na dwóch różnych trasach.
Linia S1 z przystanku Katowice Mickiewicza do Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku) będzie odjeżdżała co 20 minut w sobotę i niedzielę oraz co 30 minut w piątek. Linia S2 z przystanku Katowice Fabryka Porcelany przez Katowice Cmentarz Komunalny do Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku) będzie kursowała z częstotliwością co 20 minut w sobotę i niedzielę oraz co 30 minut w piątek.
Obydwie linie będą bezpłatne. Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej w trakcie imprezy oraz o trasach linii S1 i S2 można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. marek 8 grudnia, 2019 at 8:40 pm - Reply

    Totalna porażka. Dojazd godzina, na miejsce dojście kolejne 20 minut. A sam jarmark jak kurczaki w klatce. Zdecydowanie po dzisiejszym dniu na NIE na przyszłość.

  2. Marcin 6 grudnia, 2019 at 8:35 pm - Reply

    Specjalna linia S2… zostawiłem auto na cmentarzu komunalnym i czekałem 45min, przejechały 2 autobusy S2 żaden nie podjechał pod przystanek, który został specjalnie utworzony na terenie parkingu. Brawo ZTM! Po co ta linia?

Dodaj komentarz

*
*