Reklama

Świąteczny klimat wraca na Nikiszowiec. Rusza Jarmark na Nikiszu

Redakcja
Na Nikiszowiec wraca po roku przerwy świąteczny jarmark. Mimo braku obostrzeń dla tego typu wydarzeń, organizatorzy postawili na mniejszą skalę niż w poprzednich edycjach.

Jarmark na Nikiszu w zeszłym roku nie mógł odbyć się z powodu obostrzeń. W tym roku się uda i od 3 do 5 grudnia ulice zabytkowej dzielnicy mogą być zatłoczone. „Spośród 300 chętnych wystawców wybrano niewiele ponad połowę – aby zapewnić odpowiednio dużo przestrzeni i dystans społeczny” – piszą organizatorzy. W tym roku w jarmarku weźmie udział 170 wystawców. W tym będzie 30 punktów gastronomicznych. Na gości jarmarku czeka bogata oferta bożonarodzeniowych przysmaków – ciast, pierników, pierogów, miodów, przypraw, bakalii i grzanego wina. Dostępne będą produkty spożywcze z różnych części Polski – wędzone mazurskie ryby czy wędliny z Podlasia.
Oprócz czegoś do zjedzenia i wypicia, będzie też można kupić rękodzieło i naturalne produkty. Wśród nich biżuterię, naturalne kosmetyki, ozdoby świąteczne, wyroby z ceramiki, drewna, szkła czy skóry.

W tym roku nie będzie sceny, ale będzie muzyka. Zaplanowano występy chórów Ogniwo oraz Jubilate Deo. Zagra również Kapela „Fedaków”, rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę nawiązującą do polskiej muzyki tradycyjnej. Wystąpi też Marek „Makaron” Motyka

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Poza tradycyjną karuzelą wiedeńską, przygotowano dla dzieci spektakl pt. „Opowieści Wagantów” w wykonaniu Teatru „Gry i Ludzie”.

UTRUDNIENIA I DOJAZD

Jarmark wymaga zmian w organizacji ruchu. Dlatego cały Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęty będzie zakazem wjazdu, który nie dotyczy mieszkańców osiedla za okazaniem wjazdówki. Zmianie ulegnie także rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej i lokalizacja przystanków. Szczegóły TUTAJ. Organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej. Kursować na Jarmark będą dwie bezpłatne linie autobusowe. Obie będą kursowały do przystanku Janów Zamkowa Skwer. Pierwsza ma rozpoczynać swój bieg pod dworcem kolejowym, i zatrzymywać się na dworcu przy ul. Sądowej i przy centrum przesiadkowym na Zawodziu. Druga, krótsza będzie kursować z parking przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ.

Jarmark będzie czynny w piątek, od godz. 14.00 do 20.00 i w weekend od 11.00 do 20.00. Aktualne informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*