Reklama

Stumetrowa ślizgawka wodna stanie obok NOSPR

Redakcja
Stumetrowa ślizgawka stanie obok NOSPR. Z wodnej atrakcji będą mogły skorzystać nie tylko dzieci. Jednak trzeba będzie się spieszyć, bo darmowa ślizgawka ma być otwarta tylko przez kilka godzin.

W przyszły piątek (25 sierpnia) rozpocznie się w Spodku faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce. Przy okazji sportowych emocji miasto postanowiło zapewnić trochę ochłody dla mieszkańców. Przez całą sobotę będzie można pobawić się na specjalnej ślizgawce. Będzie miała długość około 100 metrów i wyposażona będzie w dwa oddzielne tory o szerokości 2 m. Ostatnie 10 m będzie przeznaczone na basen do wyhamowania. Ślizgawka zostanie ustawiona w centrum miasta, obok strefy kultury. Całość ma być ułożona na miękkiej piance. Będą też przebieralnie w namiotach

Wodna ślizgawka ma być dostępna dla każdego. Dzieci poniżej 16. lat, żeby zjechać, będą musiały mieć zgodę rodzica. Zjazd ślizgawką będzie darmowy. Atrakcja na ul. Olimpijskiej będzie czynna w godzinach 12-18.

Wcześniej, o godzinie 6 rano, zostanie zamknięty odcinek ul. Olimpijskiej od skrzyżowania z ul. Góreckiego do al. Roździeńskiego. Utrudnienia potrwają do godziny 1 w nocy z soboty na niedzielę (26-27 sierpnia). Dojazd na parkingi Muzeum Śląskiego oraz NOSPR będzie możliwy od ul. Góreckiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*