Reklama

Straż miejska może w końcu wystawiać mandaty za parkowanie przy NOSPR

Łukasz Kądziołka
Jeszcze do niedawna strażnicy mogli tylko przyglądać się samochodom zaparkowanym na drodze rowerowej przy NOSPR. Niedawno stanęły tu jednak znaki. Dzięki temu funkcjonariusze mogą już karać nielegalnie parkujących kierowców nawet odholowaniem pojazdu.

Na drodze rowerowej wzdłuż ul. Olimpijskiej do niedawna były tylko symbole roweru. O tym, że brakowało tam odpowiednich znaków drogowych pisaliśmy już w marcu tego roku. Z tego powodu straż miejska nie mogła karać kierowców, którzy parkowali na odcinku od al. Roździeńskiego do zjazdu na parking obok NOSPR. Na wniosek strażników MZUiM umieścił tu znaki pionowe. Od 1 kwietnia do końca maja funkcjonariusze wystawili 20 mandatów. To niewiele, ale okazji powinno być więcej, bo kierowcy regularnie tarasują drogę rowerową w tym miejscu. Zwłaszcza w weekendy i w trakcie imprez w MCK. Tylko w  niedzielę, 28 maja, mandaty dostało 6 kierowców. Strażnicy wezwali kolejnych 11 do złożenia wyjaśnień na komendzie.

Za parkowanie na drodze rowerowej grozi mandat w wysokości 100 zł. Funkcjonariusze mogą też podjąć decyzję o odholowaniu samochodu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*