Reklama

Strajk klimatyczny w Katowicach. Korki mogą być jeszcze dłuższe

Redakcja
Młodzież przemaszeruje ulicami Katowic. Choć strajk klimatyczny ma się zakończyć tuż przed godzinami szczytu, to i tak ulice w centrum miasta mogą się mocno korkować.

W piątek na drogach może być jeszcze bardziej tłoczno. Podobnie jak 13 innych miastach, w Katowicach odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Nieprzypadkowo manifestacje zaplanowano w trakcie trwającego w Glasgow szczytu klimatycznego. Jak piszą organizatorzy, konieczna jest natychmiastowa, sprawiedliwa transformacja energetyczna. „To ostatni moment na wprowadzenie radykalnych i całościowych zmian, prowadzących do szybkiej redukcji emisji i zapobieżenia katastrofie klimatycznej” – czytamy w zapowiedzi strajku.

Manifestacja w Katowicach będzie miała formę marszu. Zbiórka odbędzie się o godz. 11.00 na placu przed Spodkiem. Stamtąd uczestnicy wyruszą w kierunku Rynku przez rondo (północna strona), ul. Chorzowską (jezdnia w kierunku Chorzowa), ul. Sokolską, ul. Mickiewicza, ul. Stawową, ul. 3 Maja. Po dotarciu do Rynku marsz wróci aleją Korfantego i przez rondo przed Spodek. Do urzędu miasta zostało zgłoszonych 5 zgromadzeń publicznych. Ich rozwiązanie zaplanowano na godz. 13.00. W każdym może wziąć udział do 150 osób. Przemarsz będzie zabezpieczała policja, która czasowo zamknie ulice w trakcie manifestacji.


Tagi:

Komentarze

  1. Kuzyn 5 listopada, 2021 at 10:57 am - Reply

    Szanowna młodzieży, idźcie protestować pod ambasady Chin, Rosji USA lub innych największych trucicieli,a najlepiej to jedzcie tam do tych dwóch pierwszych krajów protestowac. Może tam zrobią z wami porządek jeśli tutaj się nie da.

Dodaj komentarz

*
*