Reklama

Stop LGBT kontra Stop homofobii. Dwie manifestacje na katowickim Rynku

Redakcja
Dwie manifestacje na katowickim Rynku. W piątek przeciwnicy LGBT spotkają się w miejscu, gdzie ostatnio zawisła tęczowa flaga. Chwilę wcześniej w odpowiedzi na ich zgromadzenie, odbędzie się kontrmanifestacja.

Ostatnio tęczowa demonstracja w odpowiedzi na zatrzymania w Warszawie odbyła się 10 dni temu. Było spokojnie, choć nie zabrakło wyzwisk, bo naprzeciwko siebie stanęli osoby popierające LGBT i nacjonaliści. Ci drudzy przebywali na Ryku nielegalnie i przyszło ich niewielu. Dlatego policja na koniec wydarzenia spisała dane osobowe wszystkich uczestników. W piątek będzie jednak inaczej. Katowicki urząd otrzymał zgłoszenie o zgromadzeniu pod nazwą „Stop LGBT – Nie oddamy im Polski”. Na portalu Facebook organizatorzy zapowiadają je tak:

Nigdy nie myśleliśmy, że gdy w Polsce wybuchnie wojna domowa, za przeciwników będziemy mieli osobników podających się za bez żadnych podstaw za kobiety lub wymyślone przez nich samych płcie. Nie pozwólmy julkom, oskarkom i alternatywkom czerpiącym wiedzę o świecie z netflixa na przemeblowywanie nam naszego społeczeństwa. Nie pozwólmy działać, tym którzy wykorzystują te dzieci dla swoich celów. Nie pozwolimy odebrać sobie Polski lewicy, której jedynym celem – wbrew jej zapewnieniom – jest zniszczenie naszej cywilizacji„.

Choć zgromadzenie zostało zgłoszone przez jedną osobę, to wydarzenie na portalu społecznościowym stworzył Nacjonalistyczny Górny Śląsk. To ta sama grupa, która w lipcu zorganizowała głośną manifestację „Katowice miastem nacjonalizmu”. Uczestnicy spotkają się o godz. 18.30 przy pomniku Harcerzy Września na Rynku. To w tym miejscu niedawno ktoś zawiesił na chwilę tęczową flagę. Po zbiórce zgromadzeni przejdą przez ul. Młyńską do dworca i z powrotem.

Wiadomo już, że przy Teatrze Śląskim odbędzie się kontrmanifestacja. O godz. 17.00 osoby popierające społeczność LGBT zamierzają wyrazić swój sprzeciw wobec homofobii.

Nie chcemy cywilizacji opartej na homofobii, rasizmie, seksizmie i wyzysku. Nie chcemy prześladowań, aresztowań i represji za wyrażanie swoich poglądów. Każdy ma prawo walczyć o swoją wolność i zawsze może liczyć na naszą solidarność! Nie damy się zastraszyć bandzie chłopców z nazistowskimi symbolami. Bierzcie ze sobą tęczowe flagi, transparenty, głośniki i widzimy się w piątek pod Teatrem!” – piszą organizatorzy zgromadzenia „Stop homofobii – Śląsk dla wszystkich!”.

W obydwu demonstracjach może wziąć udział maksymalnie 150 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*