Reklama

Stadion miejski może powstać przy autostradzie A4

Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Łukasz Kądziołka
Chociaż jeszcze nie ma oficjalnych wyników, to prezydent potwierdził pozytywny wynik ekspertyzy geotechnicznej terenu. To oznacza, że stadion miejski obok ul. Bocheńskiego będzie mógł powstać. Teraz miasto przystąpi do projektowania nowego obiektu.

Ekspertyza miała być wykonana do 9 grudnia. Jednak termin się przedłużył. Mimo to, podczas wczorajszej sesji rady miasta, prezydent zdradził wyniki badania. Pytał o nie radny Krzysztof Pieczyński. – Ogólnie można powiedzieć, że teren jest zdatny do przeprowadzenia takiej inwestycji. Ten teren nie jest ciągły. Są pewne elementy, które wymagają większych prac, uzdatnienia gruntu. Generalnie mamy absolutnie pozytywny wynik tych prac geologicznych. Przystępujemy, w ramach możliwych środków, do projektowania obiektu – mówił Marcin Krupa. To, że teren nadaje się pod budowę, potwierdza naczelnik wydziału inwestycji Adam Kochański.

Wszystko wskazuje na to, że w okolicy ul. Bocheńskiego i autostrady A4, stadion miejski powstanie. Chociaż jeszcze w trakcie swojej kampanii wyborczej prezydent przekonywał, że nie stanie się tak dopóki miasto utrzymuje GKS Katowice. – Takie założenia były na początku, ale zostały zweryfikowane. Nie jesteśmy w stanie uzyskać sponsora strategicznego dla klubu GKS Katowice. Stąd decyzja o budowie miejskiego stadionu, na którym prawdopodobnie będzie grał GKS Katowice – to odpowiedź, którą usłyszeliśmy od prezydenta miesiąc temu podczas konferencji, podsumowującej połowę kadencji Marcina Krupy. Prezydent podkreślał wtedy również, że obiekt ma służyć nie tylko GKS-owi. Ma pomieścić od 12 do 13 tys. widzów.

Ekspertyzą geotechniczną terenu zajął się GIG, jej koszt to 92 tys. zł. Pełny wynik ma być znany w przyszłym tygodniu – Miasto Katowice zwróciło się do wykonawcy opracowania o uzupełnienia dokumentu – prawdopodobnie uzupełnienia nadejdą w przyszłym tygodniu. Wtedy też dokument odbierzemy i dopiero wtedy będzie można mówić o precyzyjnych wnioskach płynących z ekspertyzy – poinformowało nas biuro prasowe UM.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Wszystko wskazuje na to, że stadion miejski powstanie przy ulicy Bocheńskiego. Pozwalają na to wyniki ekspertyzy geotechnicznej. Więcej na ten temat TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*