Reklama

Spodek to raj dla graczy. ESL One i Intel Extreme Masters w Katowicach

fot. Helena Kristiansson.

Redakcja
Prestiżowa impreza po raz kolejny odbędzie się w Spodku. Na fanów gier wideo czekają dwa weekendy e-sportowych wrażeń. W Katowicach po raz szósty pojawią się gracze z całego świata. Będą też targi, a na nich m.in. najwyższej klasy sprzęt i dużo konkursów. Podczas ESL One i IEM w Katowicach nie zabraknie również atrakcji na Rynku.

170 tysięcy na żywo i 46 milionów online – tyle osób w zeszłym roku przyciągnęła impreza w Katowicach. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Rozgrywki podzielone zostały na dwa weekendy. Po raz pierwszy w Spodku zobaczyć będzie można turniej ESL One w DOTA 2. W nadchodzący weekend, 24 i 25 lutego, zmierzy się 16 drużyn z całego świata. Finałowy mecz zaplanowano na godzinę 15 w niedzielę. Pula nagród to ok. 3,6 mln zł. Drugi weekend z e-sportowymi wrażeniami potrwa od 2 do 4 marca. Można spodziewać się, że wtedy przed Spodkiem ustawią się jeszcze dłuższe kolejki. Odbędą się wtedy finały Intel Extreme Masters w popularnym Counter Strike: Global Offensive i StarCraft II. W rozgrywkach w CS:GO również weźmie udział 16 drużyn, które powalczą nie tylko o puchar. W puli nagród pieniężnych znalazło się ok. 2 mln zł.  Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 tys. zł.

Jednocześnie po raz drugi odbędą się targi IEM Expo. Jednak tegoroczna edycja będzie trwała przez obydwa weekendy rozgrywek. W Spodku i MCK będzie można pooglądać dodatkowe turnieje w innych grach lub samemu zagrać na wysokiej jakości sprzęcie. Będzie można na przykład zmierzyć się między sobą w strefach free to play. Nie zabraknie również konkursów i ciekawych spotkań. Jak zwykle postacie z gier będzie można zobaczyć na żywo dzięki cosplayerom. Pojawią się producenci z nowinkami z branży technologicznej i e-sportowej.

Bilety na pierwszy weekend e-sportowego widowiska jeszcze są dostępne. Te na marzec zostały w całości wyprzedane. Każdy, kto będzie chciał wejść na teren imprezy, może to zrobić bezpłatnie, ale będzie musiał się liczyć ze staniem przez długi czas w kolejce. Bilety dają możliwość wejścia poza kolejką, ale teraz fani mogą liczyć ewentualnie na kupno biletów z drugiej ręki lub wygraną w konkursach. Jest też trzecia możliwość, czyli odwiedzenie strefy kibica na katowickim Rynku. Po raz pierwszy podczas IEM będzie można tam obejrzeć transmisje meczów na żywo ze Spodka na ekranie LED o wymiarach 5 x 3 m. Poza tym będzie stoisko z grami retro. Najlepsi gracze będą mogli wygrać nagrody, m.in. bilety na imprezę w Spodku. Staną też food trucki, a w strefie chill będą odbywać się spotkania z graczami, trenerami czy youtuberami. Strefa kibica będzie czynna od 1 do 4 marca w godzinach 12 – 1. Pełny program turniejów ESL One i IEM oraz Expo jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*