Reklama

Spodek nie będzie już hałasował

Ł. K.
Do niedawna to był największy problem mieszkańców kilku bloków przy ul. Ordona. Teraz już wiadomo, że wentylatory przy Spodku nie będą więcej przeszkadzały mieszkańcom. Przeprowadzono nawet testy w ich mieszkaniach.

Na temat problemu mieszkańców pisaliśmy, kiedy ruszała modernizacja obudowy. Niejednokrotnie narzekali oni na hałas, który wywołuje głośna praca urządzeń wentylacyjnych. Było to, zdaniem mieszkańców, dokuczliwe, zwłaszcza w lecie i w nocy. Teraz sprawa wydaje się rozwiązana. – Próby akustyczne mamy już zrobione – mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR-u. Wygląda na to, że wentylatory udało się wyciszyć, bo próby wyszły bardzo dobrze.

Były przeprowadzane m. in. w mieszkaniach bloku przy ul. Ordona 22. To jego lokatorzy najbardziej skarżyli się na hałas. – Korzystaliśmy z możliwości wejścia do mieszkań – mówi Wąsala i dodaje, że próby były robione zarówno w dzień, jak i w nocy.

Za wykonanie obudowy stacji chłodu odpowiedzialna jtes firma Olmark z Mysłowic. Koszt inwestycji to 1 580 550 zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*