Reklama

Spłonęło 10 autobusów prywatnego przewoźnika. ZTM będzie odwoływał kursy

Redakcja
10 autobusów spłonęło całkowicie, a kolejnych 8 zostało uszkodzonych. W Bytomiu doszło do pożaru na terenie placu postojowego. ZTM odwołuje kursy, a policja będzie badać sprawę.

Pożar w Bytomiu wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po godz. 2.00 zgłoszenie odebrano przez numer alarmowy 112, a gdy strażacy dotarli na plac postojowy przy ul. św. Elżbiety, zastali mocno rozwinięty pożar. Paliło się 10 autobusów. Żeby uniknąć rozprzestrzeniania się pożaru, pracownicy obecni na miejscu odjechali trzema innymi pojazdami. Nikomu nic się nie stało. Ostatecznie spłonęło 10 autobusów, a kolejnych 8 zostało uszkodzonych. Na placu zaparkowanych było około 60 pojazdów, strażakom udało się uratować pozostałe.

fot. KM PSP w Bytomiu.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane, będzie je badała policja. Zniszczone pojazdy należą do firmy Pawelec. To jeden z prywatnych przewoźników świadczących usługi dla Zarządu Transportu Metropolitalnego. Były to pojazdy z silnikami spalinowymi. Prawdopodobnie wszystkie marki Solaris.

fot. KM PSP w Bytomiu.

W związku z pożarem przewoźnik nie zrealizuje niektórych kursów. Mogą występować utrudnienia dla pasażerów. Jak podaje ZTM, na razie dotyczą one linii: 51, 86, 199, 230 i M21.
„Jako organizator komunikacji miejskiej – we współpracy z przewoźnikami – podejmujemy działania na rzecz zabezpieczenia realizacji połączeń, m.in. wykorzystywane są pojazdy rezerwowe innych firm przewozowych. Możliwe jest także przekazanie części zadań przewozowych innym przewoźnikom” – pisze ZTM w swoim komunikacie. Niewykluczone, że kursy będą odwoływane również na innych liniach. Organizator transportu zachęca do obserwowania komunikatów.

Zdjęcia: KM PSP Bytom.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 13 maja, 2024 at 10:10 pm - Reply

  Patrząc na godzinę śmierdzi celowym podpaleniem, Tak samo patrząc na skalę zniszczeń gdyby było przypadkowe przez pracownika to pewnie szybko by ktoś zareagował. Dodatkowo ta godzina to jest już po zjazdach, a jeszcze przed wyjazdami. A zgaszone pojazdy to się chyba nie zapalają.

 2. klm 13 maja, 2024 at 6:33 pm - Reply

  Płonące Solarisy? Nowe, nie znałem 😉

 3. DD 13 maja, 2024 at 12:50 pm - Reply

  Czy niemieckie autobusy zostały uratowane?

 4. Michał 13 maja, 2024 at 9:59 am - Reply

  Czyżby samozapłon super bezpiecznej eko baterii?

  • Grzegorz Żądło 13 maja, 2024 at 10:05 am Reply

   Przecież wyraźnie jest napisane w tekście jakie to były autobusy.

 5. mieszkaniec 13 maja, 2024 at 9:55 am - Reply

  To jest nienormalne. za dużo tych pożarów. Wygląda na robotę obcych służb.

  • dan 13 maja, 2024 at 10:23 am Reply

   Niemiecka chemia. Zorzy nie było widać z powodu smrodu w piątek z pożaru w Siemianowicach, potem pożar wielkiego sklepu w Warszawie w sobote, potem w niedziele pożar składowiska w Siekierkach, a dziś Bytom. Albo służby albo mafia śmieciowa się cieszy z powrotu Donalda. Będzie jak 10 lat temu. Utylizacja przez podduszanie.

   • Pozdro 13 maja, 2024 at 1:48 pm Reply

    Ale co? Szczepionkowa depopulacja się nie udała?:)

Dodaj komentarz

*
*