Reklama

Awaria Tauronu Ciepło: część Katowic nadal bez ogrzewania i ciepłej wody

G. Ż.
Ciepłej wody i ogrzewania w środę rano nadal nie mieli mieszkańcy Brynowa, os. Zgrzebnioka, Piotrowic i Ligoty. To efekt awarii, do której doszło we wtorek późnym popołudniem na centralnej magistrali ciepłowniczej. Jej usuwanie powinno się zakończyć w godzinach wieczornych.

Wczoraj popołudniu doszło do awarii na centralnej magistrali ciepłowniczej Tauron Ciepło w Katowicach. Do tej pory miejsce wycieku wody nie zostało zlokalizowane. – Prawdopodobnie awaria wystąpiła gdzieś na terenach leśnych. Ubytek wody z sieci jest duży, dlatego gdyby nastąpił przy dużych skupiskach ludzi, na pewno ktoś by go zauważył – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło. Dodaje, że dostawy ciepła zostały już przywrócone w dzielnicach: Bogucice, Koszutka, Zawodzie, os. Gwiazdy, os. Paderewskiego oraz w centrum Katowic.

W najbliższych godzinach ciepła woda ma popłynąć w mieszkaniach w Brynowie i na os. Zgrzebnioka. – Całkowite usunięcie  awarii może potrwać dziś do godzin popołudniowo-wieczornych. Do tego czasu niedogodności związane z brakiem ciepła mogą odczuć jeszcze  mieszkańcy Piotrowic i Ligoty – informuje Kuś.


Tagi:

Komentarze

  1. trout 28 września, 2016 at 1:52 pm - Reply

    Co to jest ciepła wojna?

    • Łukasz Kądziołka 28 września, 2016 at 3:45 pm Reply

      Błąd poprawiony. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Dodaj komentarz

*
*