Reklama

Specjalne wydarzenia i pokazy w katowickich kinach studyjnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Kadr z filmu "Chrzciny".

Redakcja
Trzy katowickie kina studyjne przygotowały specjalne wydarzenia i pokazy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W piątek 11 listopada o godz. 18.00 w kinie Kosmos wyświetlony zostanie film „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…” (1983), czyli komedia muzyczna z popisowymi rolami Grażyny Szapołowskiej, Piotra Frączewskiego i Ireny Kwiatkowskiej. Organizatorzy pokazu chcą zastanowić się nad obrazami dwudziestolecia międzywojennego w polskim kinie. Prelekcję do filmu wygłosi Maciej Kędziora, krytyk specjalizujący się w historii polskiego kina.

Z kolei kinoteatr Rialto zaprasza na wydarzenie muzyczne. Będzie to koncert Mai Kleszcz „B.L.UES”, czyli program z ostatniej płyty artystki. Koncert w całości wypełniony jest tekstami Bogdana Loebla. Oprócz utworów znanych z repertuaru m.in. zespołu Breakout (Rzeka dzieciństwa, Modlitwa, Kiedy byłem małym chłopcem i inne), Maja Kleszcz zaśpiewa także utwory napisane przez Loebla specjalnie dla niej na przestrzeni ostatnich 10 lat. Początek koncertu o godz. 19.

Kino Światowid Narodowy Dzień Niepodległości świętuje tradycyjnie, czyli polskimi filmami, które widzowie mogą zobaczyć premierowo i przedpremierowo. W piątkowym repertuarze znajdą się m.in. „Lombard” (2022) Łukasza Kowalskiego (godz. 16:45), przedpremierowe „Chrzciny” (2021, reż. Jakub Skoczeń, godz. 18:15) i animacja dla najmłodszych – „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” (godz. 13). Wciąż będzie też można zobaczyć nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej (godz. 14:15).

Więcej informacji, w tym o cenach biletów, można znaleźć na stronach internetowych kin.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*