Reklama

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Samochód uderzył w wiadukt

Fot. Szymon Bryda.

Ł. K.
Tragiczny wypadek na DK81 w Katowicach. Samochód uderzył w wiadukt na ruchliwej drodze. Kierowca zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło kilka minut przed 12.30. Samochód jadący drogą krajową nr 81, czyli ul. 73 Pułku Piechoty, w kierunku Piotrowic miał zjechać na przeciwległy pas ruchu na wysokości tartaku. Pojazd uderzył w filar wiaduktu, na którym przebiega ciepłociąg. Po uderzeniu w słup samochód stanął w płomieniach. Kiedy dotarli strażacy, okazało się, że w środku jest człowiek. Pożar ugaszono szybko. Jednak kierowcy nie udało się uratować. Osoba przebywająca w pojeździe zginęła na miejscu.

AKTUALIZACJA, godz. 14.00

Jak informuje podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach, chwilę przed wypadkiem na miejsce skierowany został patrol. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki Skoda poruszającego się ulicą Kolejową, który zachowywał się podejrzanie i sprawiał wrażenie, że jeździ pod wpływem alkoholu. Po chwili okazało się, że wskazany samochód uderzył w filar wiaduktu. Na razie policja nie podaje szczegółów dotyczących kierowcy, który zginął w wypadku.


Tagi:

Komentarze

 1. keks 22 kwietnia, 2022 at 1:03 pm - Reply

  Ta droga po nowej numeracji będzie DK 81 (kontynuacją wiślanki). Powinna mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę, w przeciwnym razie stanie się wąskim gardłem.

 2. AA 22 kwietnia, 2022 at 9:58 am - Reply

  „Pobocza gruntowe drogi klasy GP i dróg niższych klas powinny mieć szerokości, z zastrzeżeniem § 38, nie mniejsze niż: 1,50 m – na drodze klasy GP”
  W tym miejscu betonowy słup stoi w poboczu – tam nawet metra od linii wyznaczającej pobocze nie ma!

 3. P Śl 21 kwietnia, 2022 at 11:41 pm - Reply

  Jeśli najpierw jechał Kolejową, a potem 73 to jechał w stronę Giszowca, a nie Piotrowic.

 4. AA 21 kwietnia, 2022 at 11:22 pm - Reply

  Śmiertelną pułapką jest betonowy słup ustawiony w skrajni jezdni bez jakiejkolwiek barierki energochłonnej.
  Taka opaska powinna tam stać od dawna. Tu spory udział ma zarządca drogi – w tym przypadku MZUiM Katowice. Nie powinno się tak zdarzyć aby na drodze krajowej były takie przeszkody.
  Przez kilka lat na DTŚ na pograniczu Chorzowa i Katowic też były filary wiaduktu bez opasek/barier. Co pół roku był tam śmiertelny wypadek – zamontowano bariery energochłonne – już nikt tam nie zginął. Węzeł DTŚ Gałeczki jezdnia w kierunku Katowic.

  • kukura 22 kwietnia, 2022 at 6:55 am Reply

   Jaką pułapką? Chyba tylko na pijanych i przekraczajacych predkosc.
   Tam jest ograniczenie, wystarczy jechać zgodnie z przepisami.

   • Tomasz 22 kwietnia, 2022 at 11:44 am Reply

    niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie łamie przepisów

Dodaj komentarz

*
*