Reklama

Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska. Katowicki odcinek i wszystkie pozostałe zostały odwołane

Zdjęcie archiwalne. Fot. Maciej Niechwiadowicz.

Redakcja
O godz. 13:30 w sobotę miał zacząć się katowicki odcinek specjalny na trasie Rajdu Śląska. Został on jednak odwołany, podobnie jak wszystkie pozostałe. Powodem  jest poważny wypadek jednej z załóg, do którego doszło w Chybiu. Zginęła pilotka.

Poniżej oświadczenie organizatorów Rajdu Śląska:

O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów.
 
Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.
 
Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*