Reklama

Śmiertelny wypadek na torach. Są duże utrudnienia dla pasażerów

Łukasz Kądziołka
Potrącenie na torach na linii kolejowej pomiędzy Katowicami a Gliwicami. Od kilku godzin trwają czynności służb na miejscu. Niektóre pociągi są odwoływane.

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj ok. godziny 12.30. W Świętochłowicach pociąg PKP Intercity relacji Kraków-Gdynia potrącił osobę, która znajdowała się na torach w miejscu niedozwolonym. Potrącony 33-letni mieszkaniec Świętochłowic zginął na miejscu. Jak informuje świętochłowicka policja, nadal trwają czynności, które mają na celu ustalenie okoliczności wypadku. Już od kilku godzin służby pracują nie miejscu.

Przez większość czasu ruch na linii kolejowej nr 137, przebiegającej pomiędzy Katowicami a Gliwicami, był ograniczony. Pociągi poruszały się po jednym torze. Występowały nawet około 35-minutowe opóźnienia. Jednak aktualnie odwołane zostały niektóre pociągi Kolei Śląskich. Jak informuje przewoźnik na swojej stronie dwa połączenia (pociągi nr 40935  i 40840) nie zostaną zrealizowane. W ciągu godziny ruch powinien wrócić do normy.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 19 sierpnia, 2022 at 9:54 am - Reply

    A rano z Mikołowskiej na A4 podobno jakaś kobita chciała skoczyć.

Dodaj komentarz

*
*