Reklama

Śląskie Targi Książki już w ten weekend

Szymon Kosek
150 wystawców, ponad 100 autorów z Polski i zagranicy. W piątek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczynają się 2. Śląskie Targi Książki.

W tegorocznej edycji imprezy organizatorzy postanowili przeznaczyć na targi dwa razy większą powierzchnię niż przed rokiem. Oprócz tego, po raz pierwszy zostanie wręczona statuetka Śląskiego Wawrzynu Literackiego, przyznawana od 16 lat przez Bibliotekę Śląską.

W targach mają wziąć udział takie wydawnictwa jak Akapit-Press, Bellona, Świat Książki, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Znak.
Swoją obecność zapowiedzieli też liczni autorzy. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Sylwia Chutnik, Filip Springer, Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Marta Fox, Szczepan Twardoch, a także goście z zagranicy: Graham Masterton i Catharina Ingelman-Sundberg. Pojawią się również osoby znane nie tylko jako autorzy: Jacek Cygan, Ewa Wachowicz, Katarzyna Pakosińska, Grzegorz Miecugow, Michał Ogórek i Tomasz Zimoch.

Oprócz spotkań, organizatorzy przygotowali dyskusje, debaty, warsztaty, konkursy oraz gry, zabawy i animacje dla dzieci. Biblioteka Śląska pokaże prezentację multimedialną z okazji 500 polskiego ex librisu i wystawę prac Bohdana Butenki z okazji 85 rocznicy urodzin autora. Śląscy blogerzy książkowi zapraszają do udziału w wymianie przeczytanych książek.

By ułatwić zwiedzającym poruszanie się po targach, organizatorzy przygotowali dla nich darmową aplikację Eventory, do pobrania z AppStore lub Google Play. Po zalogowaniu i wyborze wydarzenia z listy, można uzyskać dostęp do pełnej listy autorów, programu wydarzeń na scenach, listę wystawców i plan targów.
Kolejnym ułatwieniem ma być przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta st. Warszawy i organizatora wykonawczego imprezy, firmę Murator EXPO, katalog. Będzie można znaleźć w nim informacje na temat nowości wydawniczych dostępnych podczas targów. Katalog będzie dostępny na stronach slaskczyta.pl i http://stk.libriko.pl.

Więcej informacji na temat wystawców, zaproszonych gości i programu imprezy można znaleźć na stronie organizatora. Wstęp na Śląskie Targi Książki jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*