Reklama

Śląscy policyjni „łowcy głów” wytropili w Wielkiej Brytanii 27-latka skazanego za udział w zbiorowym gwałcie

Redakcja
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadzili do zatrzymania w Wielkiej Brytanii 27-latka, który od prawie roku poszukiwany był listem gończym za udział w zbiorowym gwałcie. To była głośna sprawa, bo wśród oskarżonych i skazanych był syn prominentnego niegdyś śląskiego polityka PSL.

Jakub N. od niespełna roku był poszukiwany listem gończym za udział w zbiorowym zgwałceniu 16-latki. Został za to skazany przez sąd na karę 3 lat i 6 miesięcy więzienia. Uciekł jednak z kraju i ukrywał się.

Cała sprawa ma swój początek w nocy z 20 na 21 grudnia 2013 roku. Znajomi bawili się w jednym z żywieckich lokali, a po jego zamknięciu, wspólnie z 16-letnią wówczas dziewczyną, przenieśli się do willi w Pietrzykowicach. To właśnie tam nastolatka została najpierw zmuszona do wypicia alkoholu, a następnie wykorzystana seksualnie przez kilka osób, w tym mającego obecnie 27 lat mężczyznę. Po całym zajściu sprawcy odwieźli pokrzywdzoną na przystanek autobusowy i tam zostawili. Po powrocie do domu 16-latka opowiedziała o wszystkim matce, która powiadomiła policję.

Pod koniec stycznia 2020 roku Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał Jakuba N. na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nie poszedł jednak do więzienia, bo zaczął się ukrywać. Od 11 lutego 2021 roku był poszukiwany najpierw przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, a następnie przez kryminalnych z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śląscy „łowcy głów” od maja 2021 roku weryfikowali każdą informację i sygnał na temat 27-latka. Namierzyli go w Wielkiej Brytanii. Ustalili jego dokładny adres i poprosili o pomoc swoich brytyjskich kolegów. Nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym polskiej policji w Londynie, za którego pośrednictwem przekazano informacje brytyjskim policjantom. Ostatecznie 27-latek został zatrzymany i oczekuje na ekstradycję do Polski.

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał łącznie w tej sprawie 6 osób, w tym Michała O. syna byłego wicewojewody i wicemarszałka woj. śląskiego


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*