Reklama

Kolejni kibole GKS Katowice w areszcie

Grzegorz Żądło
Ośmiu kiboli GKS Katowice zostało tymczasowo aresztowanych po tym, jak w piątek napadli na grupę Romów w Zabrzu. Działali wspólnie z kibolami Górnika Zabrze, z których dwóch też trafiło do aresztu. Wszyscy mają ma swoim koncie ciężkie przestępstwa. Podczas ataku dwie osoby zostały ranne.

W piątek około godz. 18.30 grupa około 40 kiboli GKS-u i Górnika przyjechała przed areszt śledczy w Zabrzu. Odśpiewali „sto lat” jednemu ze swoich osadzonych tam kolegów. Potem zauważyli grupę Romów. W okolicy aresztu mieszka ich bardzo wielu. Kibole ruszyli na nich. Wyzywali i bili. Ucierpiała 15-letnia dziewczyna, która została ranna w udo po uderzeniu pałką oraz 42-letni mężczyzna, który ma rozcięty łuk brwiowy.

Policja wiedziała już, że coś się szykuje, kiedy kibole przyjechali przed areszt. Dlatego na miejscu funkcjonariusze byli bardzo szybko. Zatrzymali 12 osób. Jeden z policjantów użył broni, kiedy samochód kibola z Katowic zaczął odjeżdżać. Nikomu nic się nie stało, a samochód został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna, który chciał odjechać, był pod wpływem amfetaminy i marihuany. W samochodach zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli drewniane belki, siekiery, gaz pieprzowy, maczetę i narkotyki. Przez cały weekend sprawą zajmowało się kilkudziesięciu policjantów z Zabrza i siedmiu prokuratorów. Prowadzili przeszukania mieszkań kiboli. Znaleźli m.in. narkotyki.

ZOBACZ WIDEO

W niedzielę sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie 10 kiboli. 8 z nich to pseudokibice GKS-u Katowice. Dwóch jest związanych z kibolami Górnika Zabrze. Ci ostatni to mieszkańcy Rudy Śląskiej i Gliwic. Kolejnych dwóch kiboli GKS-u zostało przesłuchanych w charakterze świadka, ale z uprzedzeniem o tym, że ich status może się zmienić na podejrzanych.

Aresztowani mają od 22 do 32 lat. Wielokrotnie byli już zatrzymywani przez policję. Na swoim koncie mają liczne rozboje, bójki i pobicia. Ponadto niektórzy z nich karani byli za włamania, kradzieże samochodów i przestępstwa narkotykowe. Dwóch z zatrzymanych ma aktualne zakazy stadionowe.  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wśród aresztowanych jest sprawca podpalenia samochodu w Rudzie Śląskiej w 2015 roku i kibol, który brał udział w ustawce przed Spodkiem w ubiegłym roku.

Jak wynika z informacji policji, kibole GKS-u i Górnika jechali „ze sprzętem” na mecz Polonii Bytom z ROW-em Rybnik, który odbywał się w piątek wieczorem. Najpierw spotkali się w Sośnicy, a potem przejechali do Zabrza. Przy areszcie śledczym w tym ostatnim mieście jest kilka kamer. Policja ma już zabezpieczone nagrania z monitoringu, dlatego prawdopodobne są dalsze zatrzymania.

 


Tagi:

Komentarze

  1. ziom 3 kwietnia, 2017 at 5:24 pm - Reply

    Kania na zdjęciu

Dodaj komentarz

*
*