Reklama

Powstała policyjna grupa do walki z piratami drogowymi

Redakcja
Na terenie województwa śląskiego powstała policyjna grupa Speed. Funkcjonariusze zajmą się walką z piratami drogowymi i kierowcami, którzy na drogach zachowują się agresywnie lub niebezpiecznie. W skład grupy weszli nie tylko policjanci drogówki.

W całym kraju powstały nowe grupy policjantów, które zajmą się walką z piratami drogowymi. Pomysł był testowany od października 2018 roku w warszawskiej komendzie. Komenda główna podjęła decyzję, że zespoły funkcjonariuszy pod nazwą Speed powstaną w każdym województwie. Celem grup Speed jest reagowanie na agresywne i niebezpieczne zachowania na drodze. W szczególności chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa, niewłaściwe wyprzedzanie i groźne zachowania w stosunku do pieszych czy rowerzystów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policja kontra piraci drogowi. Katowice dostały nowe BMW [ZDJĘCIA]

Grupa Speed w województwie śląskim liczy 50 policjantów. Są to funkcjonariusze drogówki z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach oraz komend miejskich i powiatowych. Poza tym w skład zespołu weszli policjanci z wydziałów kryminalnych oraz zwalczających cyberprzestępczość. Ci ostatni mają za zadanie monitorowanie i analizę nagrań publikowanych w sieci, na których zarejestrowane zostały niebezpieczne zachowania i piraci drogowi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śląska policja ma nowe radiowozy. Niektóre przyspieszają do”setki” w 6 sekund

Policjanci powołanej 19 lipca przy komendzie wojewódzkiej policji w Katowicach grupy Speed mają do dyspozycji nieoznakowane radiowozy wyposażone w rejestratory wideo i silniki o mocy powyżej 200 KM. W przypadku śląskiego garnizonu to samochody marki Kia Stinger i BMW 330i.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policja ma nowe hybrydowe radiowozy i wideorejestratory [GALERIA]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*