Reklama

Silny wstrząs w Mysłowicach. Trzy osoby są poszkodowane

Redakcja
Silny wstrząs odczuli mieszkańcy Katowic i okolicznych miast. Tąpnięcie doprowadziło do uwięzienia trzech górników. Trwa akcja ratunkowa.

Około godziny 20.30 doszło do silnego wstrząsu, który był odczuwalny nie tylko w Katowicach, ale również m.in. Sosnowcu, Tychach, Lędzinach i Mysłowicach. Okazało się po około godzinie, że to właśnie w mysłowickiej kopalni miało miejsce tąpnięcie. W KWK Mysłowice-Wesoła trwa teraz akcja ratunkowa. Jak informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, to poszkodowane są trzy osoby. Górnicy zostali uwięzieni pod ziemią. – Wiemy, gdzie te osoby się znajdują, ale ich stan nie jest na razie znany. Mamy kontakt telefoniczny z jedną z osób znajdujących się na dole. Ta osoba widzi pozostałych dwóch górników – mówi Głogowski.

Wstrząs miał miejsce w rejonie ściany 04AW w pokładzie 510, na poziomie 665 metrów. Najprawdopodobniej miał siłę 2 x 10^8 J.

[AKTUALIZACJA, godz. 23.15]

Nadal trwa akcja ratunkowa. Ratownicy z CSRG w Bytomiu próbują dotrzeć do górników z dwóch stron. Wiadomo, że mają do pokonania około 100 metrów. W dalszym ciągu nie jest znany stan zdrowia uwięzionych górników.

O szczęśliwym zakończeniu akcji ratunkowej piszemy tu:
Po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła poszkodowani górnicy trafili do szpitali


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*