Reklama

Są kolejne „antykomórkowe” napisy przy pasach w Katowicach, ale stare znikają

Ł. K.
Ostrzeżenia dla pieszych przy przejściach w Katowicach. W centrum miasta pojawiły się nowe napisy na chodnikach. Problem w tym, że te namalowane wcześniej są już prawie niewidoczne.

Akcja z „antykomórkowymi” napisami obok przejść dla pieszych w Katowicach trwa. W ostatnim czasie apel „Odłóż telefon i żyj!” pojawił się w kolejnym miejscu. Napisy mają zwrócić uwagę pieszych na to, że bezpieczeństwo na drodze zależy często od nich samych. Pierwsze takie oznaczenia pojawiły się na placu Wolności i placu Miarki, a następnie na ul. Gliwickiej w Załężu. Niedawno przy przejściach przez ul. Batorego oraz w okolicy zostały namalowane kolejne. Łącznie, zgodnie z planami, w Katowicach jest już prawie 20 napisów i znaków przekreślonego telefonu. Problem w tym, że pomarańczowa farba jest już w niektórych miejscach ledwo widoczna. Na placu Wolności trudno zwrócić uwagę na napisy, bo oznaczenia prawie zniknęły.

Tak wyglądają świeże napisy:

A tak te, które zostały namalowane w około 1,5 miesiąca temu:


Tagi:

Komentarze

  1. Antytyt 16 stycznia, 2020 at 6:00 am - Reply

    Wyglada to koszmarnie, zamiast zrobic tak jak w EU I zamontowac projektory laserowe(pod sygnalizacja) czerwonej lini przed przejsciem, ktora wyswietla sie podczas czerwonego dla pieszych… koszt OK 110€ a na pewno na dluzej i duzo bardziej estetycznie niz jakies bochomazy ktore w dodatku sa slabo widoczne

Dodaj komentarz

*
*