Reklama

Są jeszcze bilety na MŚ w siatkówce, które odbędą się w Katowicach i Gliwicach. W pobliżu Spodka powstanie strefa kibica

Fot. Sławomir Rybok/UM Katowice.

Redakcja
Dzisiejszy mecz z Argentyną będzie jednym z ostatnich elementów przygotowań polskich siatkarzy do Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, które rozpoczną się w Katowicach w piątek 26 sierpnia. Tym razem strefa kibica powstanie w rejonie Spodka tylko na dwa ostatnie dni zawodów. Nadal można jeszcze kupić bilety na mistrzostwa, choć na mecze Polaków wejściówek już nie ma.

Towarzyski mecz z Argentyną rozpocznie się dzisiaj o godz. 20:30. O tej samej porze będą rozpoczynać się wszystkie mecze Polaków w rozgrywkach grupowych MŚ.

Te rozpoczną się 26 i potrwają do 31 sierpnia. W polskiej grupie zagrają jeszcze USA, Bułgaria i Meksyk. W Spodku będzie też można zobaczyć mecze grupy A, którą tworzą Serbia, Ukraina, Tunezja i Portoryko. To właśnie na spotkania w tej grupie można jeszcze kupić wejściówki na wszystkie dni (27, 29, 31.08). Bilety na MŚ w siatkówce w Katowicach (faza grupowa) kosztują 49, 69 i 99 zł.

Pozostałe dwie grupy będą rozgrywały swoje mecze w Lublanie. Mecze 1/8 finału oraz ćwierćfinały odbędą się w Słowenii i Gliwicach. Na tę część MŚ wejściówki też są jeszcze dostępne. Kosztują 139, 199, 269 i 329 zł (do Areny Gliwice). Na półfinały oraz mecz o 3. i 1. miejsce biletów do Spodka już nie ma.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli na żywo śledzić finałowych meczów, a chcieliby poczuć atmosferę mistrzostw, przygotowana zostanie strefa kibica, która stanie przy Pomniku Powstańców Śląskich. Będzie mogła pomieścić 3000 widzów,

Strefa będzie dostępna dla kibiców od godzin popołudniowych. Transmisje spotkań będą rozpoczynały się zgodnie z planowanymi transmisjami telewizyjnymi. Planowo 10 września, mecze półfinałowe rozpoczynać się będą o godz. 18.00 i 21.00. Natomiast 11 września mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 18.00, a finał o 21.00.

W dniach i porach działania strefy kibica zwiększona zostanie pojemość oraz częstotliwość kursowania wybranych linii tramwajowych oraz autobusowych, dojeżdżających do Spodka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*