Reklama

Rząd znów zamyka większość branż. Jeśli to nie pomoże, będzie całkowity lockdown

Grzegorz Żądło
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował przed chwilą, że rząd wprowadza kolejne obostrzenia na terenie całego kraju. Zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe, kina, teatry, muzea, baseny, sauny, a uczniowie klas I-III wracają do nauki zdalnej.

Minister Niedzielski mówił na konferencji prasowej, że gwałtownie wzrasta liczba zakażeń i zmniejsza się liczba dostępnych łóżek covidowych. Dlatego wojewodowie dostali polecenie, żeby wydawali decyzje przekształcające „zwykłe” łóżka na te, przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem.

Jak poinformował minister, coraz większą negatywną rolę w rozwoju pandemii odgrywa tzw. brytyjska mutacja koronawirusa, która odpowiada już za 52% wszystkich zakażeń.

Od soboty 20 marca zamknięte zostaną kolejne branże, obiekty i instytucje. Wśród nich hotele (za wyjątkiem robotniczych), galerie handlowe (za wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, drogerii, aptek), kina, teatry, muzea, galerie sztuki, obiekty rozrywkowe i sportowe, baseny sauny, solaria i stoki.

Do nauki zdalnej wrócą uczniowie klas I-III. Tak będzie do 9 kwietnia. Po tym terminie nauka ma się odbywać w systemie hybrydowym.

Nie mamy już przestrzeni do obostrzeń na poziomie regionów. Jedynym wyjściem jest objęcie obostrzeń całej Polski – mówił Niedzielski.

Jeżeli wprowadzone od soboty obostrzenia nie przyniosą oczekiwanych skutków, Polskę czeka znany z wiosny ubiegłego roku lockdown, czyli zamknięcie całego kraju.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*