Reklama

Ryanair otworzył bazę na lotnisku w Pyrzowicach. Będą nowe połączenia

Redakcja
Irlandzki przewoźnik otworzył swoją bazę na lotnisku w Pyrzowicach. Na razie na stałe w Katowice Airport będą stacjonować dwa samoloty Ryanair’a. Latem mają dojść kolejne cztery maszyny. Otwarcie bazy oznacza nowe połączenia do kilkunastu miast.

W siatce połączeń oferowanych przez Ryanair z Pyrzowic znalazły się loty do: Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Göteborga, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Odessy, Oslo oraz Pafos. Irlandzka linia planuje obsłużyć w Pyrzowicach 1,25 mln pasażerów rocznie.

Z okazji otwarcia bazy w Katowicach oraz inauguracji nowych tras, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 56 zł na podróż do końca marca 2020 r. Rezerwacji  można dokonać na stronie przewoźnika do czwartku 31 października do północy. – Rozwój Ryanaira pozytywnie wpłynie na wzrost liczby pasażerów obsługiwanych w Katowice Airport, co przyczyni się do prognozowanego, rekordowego wyniku w 2020 r. Jest także korzystny dla pasażerów, ponieważ zdecydowanie zwiększa konkurencję w segmencie przewozów niskokosztowych. Wierzmy, że uruchomienie bazy, to początek dynamicznego rozwoju Ryanaira na naszym lotnisku i już w przyszłym roku, będziemy mogli poinformować o kolejnych nowych połączeniach w siatce tej linii z Pyrzowic – mówi Artur Tomasik, prezes GTL S.A. które zarządza pyrzowickim lotniskiem.

Dwa samoloty Ryanaira w Pyrzowicach będą obsługiwać loty z regularnej siatki połączeń. Kolejne cztery obsłużą loty czarterowe w sezonie letnim.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*