Reklama

Ruszył remont S86 i jest długi korek. Za kilka dni jeszcze większe utrudnienia

Redakcja
Droga S86 została dzisiaj zwężona. Przez najbliższe tygodnie kierowcy będą tu stali w korkach. Pokazał to już pierwszy poranek i szczyt komunikacyjny. Jeszcze w tym tygodniu drogowcy przeniosą się na drugą jezdnię.

Dzisiaj rozpoczął się remont nawierzchni na drodze ekspresowej S86. Trasa między Sosnowcem a Katowicami od rana mocno się korkuje. Od tygodnia znany jest harmonogram tych prac, a od kilku dni na drodze stoją znaki informujące o utrudnieniach. Było wiadomo, że będą korki, ale możliwe, że ruch będzie odbywał się jeszcze wolniej.

Aktualnie zwężona została jezdnia w kierunku Katowic. Kierowcy korzystają z pasów prawego i awaryjnego. Od dzisiaj obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe i autobusy, a dopuszczalna prędkość została ograniczona do 60 km/h. Na pasach lewym i środkowym rozpocznie się usuwanie zużytej nawierzchni jezdni. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, frezowanie będzie odbywać się w dzień i w nocy. Frezowanie na jezdni prowadzącej z Sosnowca do Katowic powinno zakończyć się do piątku. W środę 28 września, zaplanowano zmianę organizacji ruchu na jezdni w przeciwnym kierunku. W piątek, 30 września, ma się rozpocząć frezowanie drogi z Katowic do Sosnowca.

Remont pasów lewych i środkowych na obu jezdniach powinien zostać zrealizowany do połowy października. Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano do 15 listopada.


Tagi:

Komentarze

  1. Grucha 26 września, 2022 at 12:16 pm - Reply

    Oczywiście tępe urzędasy nie mogły zorganizować tego remontu w wakacje, kiedy jest najmniejszy ruch i pogoda umożliwia ciągłą pracę

Dodaj komentarz

*
*