Reklama

Ruszają zapisy na szczepienia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Redakcja
W nocy ruszy rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 dla dzieci. Po północy rodzice dzieci w wieku 5-11 lat będą mieli możliwość zapisu. Wszystkie e-skierowania zostały już wystawione.

Dzisiaj do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiło 1,1 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku od 5-11 lat. Taką informację przekazał rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Od niedzieli trwał proces wystawiania e-skierowań dla małych pacjentów. Zakończył się on w poniedziałek w nocy. Łącznie wystawiono ich 2,7 mln. Oznacza to, że od jutra rodzice będą mogli rejestrować dzieci na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak czytamy na stronie internetowej ministerstwa, „badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby„. Każdy opiekun, który będzie chciał zapisać dziecko na szczepienie, może to zrobić po północy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Rejestracja jest możliwa na kilka sposobów.

  • przez całodobową infolinię 989,
  • poprzez wybrany punkt szczepień (numery tel. dostępne są tutaj),
  • przez stronę pacjent.gov.pl (dziecko można zarejestrować tylko za pomocą tzw. szybkiej rejestracji bez Profilu Zaufanego),
  • wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

Akcja szczepień dzieci w wieku 5-11 lat rozpocznie się w Polsce w czwartek, 16 grudnia. Mali pacjenci otrzymają preparat firmy Pfizer w dawce pediatrycznej, która wynosi 10 mikrogramów. Szczepienie dzieci będzie się odbywało przy obecności rodzica. W punktach szczepień, które będą obsługiwały małych pacjentów, mają być lekarze zajmujący się kwalifikacją do szczepienia. Wszystkie szczegóły i kwestionariusz, który będzie potrzebny podczas kwalifikacji do szczepienia, można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*